Nowy program świec zapłonowych Bosch

, 16 kwietnia 2014, 23:30

Każdy silnik samochodowy jest odmienny i wymaga optymalnie dopasowanej świecy zapłonowej. Aby sprostać tym wymaganiom, Bosch oferuje odpowiednie rozwiązania wykorzystując specjalne dodatki stopowe.

Nowe nazwy świec Bosch

W nowym programie nazwa świecy zawiera informację o materiale elektrod decydującym o trwałości świecy oraz o jakości zapłonu. Nowe nazwy świec Bosch to:

  • Bosch Platinum,
  • Bosch Double-Platinum,
  • Bosch Iridium,
  • Bosch Double-Iridium,
  • Bosch Silver.

 

Świece Bosch Platinium mają elektrodę środkową z dodatkiem odpornej na zużycie platyny, a w świecach Bosch Double-Platinum obie elektrody są platynowe. Świece z maksymalnie wytrzymałą elektrodą z dodatkiem irydu to Bosch Iridium, a z obydwoma elektrodami z irydem Bosch Double-Iridium.
Świece Bosch Silver z elektrodą ze srebra są odpowiednie do wysokoobrotowych silników motocyklowych. Inne świece, z miedzianą elektrodą masową, bez szlachetnych dodatków, funkcjonują pod nazwą Bosch (poprzednio Bosch Super oraz Bosch Super plus).

Wraz z wprowadzeniem nowego programu  zmieniona została kolorystyka opakowań na niebieski. Umieszczony na nich biały pasek z logo Bosch ułatwia odróżnienie wyrobu od konkurencji, a nadrukowany kod QR umożliwia pobranie instrukcji montażu na smartfona. W celu ułatwienia identyfikacji produktu na opakowaniu znajduje się duże zdjęcie świecy zapłonowej.

Nowy program świec zapłonowych Bosch Bez zmian pozostały numery zamówieniowe i skrócone, formuły typu, zastosowania produktów oraz kody EAN. Świece są, tak jak dotychczas, dostępne w opakowaniach pojedynczych i zbiorczych – 4 i 10 sztuk. Oznacza to, iż sprzedaż nowego programu nie wiąże się z żadnymi zmianami w systemach zamówieniowych lub magazynowych, a wręcz jest ułatwiona dzięki czytelnemu rozróżnieniu poszczególnych grup produktów.

Bosch wyprodukował pierwszą świecę zapłonową już w 1902 r. Od tego czasu budowa świec jest stale doskonalona – wykorzystywane są innowacyjne stopy metali, a odstęp elektrod jest precyzyjnie ustawiony. Produkty oferowane przez firmę Bosch na rynek wtórny są takiej samej jakości, jak te stosowane przez producentów na montaż fabryczny. Świece Bosch wykorzystywane są we wszystkich czołowych markach – od Alfy Romeo aż po Volkswagena. Świece zapłonowe Bosch pozostają numerem 1 w branży wyposażenia oryginalnego w Europie.

Dowiedz się więcej

System Denoxtronic Bosch wyróżniony na Targach Poznańskich
System Denoxtronic Bosch wyróżniony na Targach Poznańskich

System oczyszczania spalin Denoxtronic firmy Bosch otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas trwających Targów Techniki Motoryzacyjnej. Denoxtronic Bosch Systemy Denoxtronic są stosowane w motoryzacji od 2004 roku, kiedy to Bosch wprowadził na rynek pierwszą wersję systemu określaną jako DNOX1. Od tego czasu w firmie Bosch powstały kolejne generacje systemu: DNOX2 […]

SUVy z układem wtryskowym Bosch
SUVy z układem wtryskowym Bosch

10 najpopularniejszych modeli SUV-ów w Niemczech jest wyposażonych w układ wtryskowy firmy Bosch. Silnik Diesla preferowany w segmencie SUV-ów Popularność samochodów typu SUV (Sport Utility Vehicle) potwierdzają statystyki nowo rejestrowanych samochodów prowadzone przez niemiecki urząd ruchu drogowego KBA. Popularność modeli takich jak VW Tiguan, BMW X3 oraz Audi Q5 sprawia, że już co szósty nowo […]

Bosch współpracuje z IBM
Bosch współpracuje z IBM

Firma Robert Bosch Automotive oraz komputerowy gigant IBM pracują nad platformą umożliwiającą rozwój inteligentnych i zintegrowanych z siecią produktów motoryzacyjnych. Platforma Continuous Engineering pozwoli zoptymalizować fazy rozwoju produktów i ich wprowadzenie na rynek. Współpraca dotyczy bazy danych, która umożliwi rozwój inteligentnych i zintegrowanych produktów motoryzacyjnych i systemów bezpieczeństwa oraz zapewni ich lepsze dopasowanie do potrzeb […]

Układy wtryskowe do motocykli od Boscha
Układy wtryskowe do motocykli od Boscha

Bosch wchodzi na rynek zmotoryzowanych pojazdów jednośladowych, oferując zaprojektowane przez siebie kompletne układy wtryskowe. Konstruktorzy opracowali elektronicznie sterowany układ wtryskowy, który można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb konkretnych pojazdów – zaczynając od niedrogich, jednocylindrowych motocykli na rynek azjatycki, aż po zaawansowane technologicznie maszyny oferowane w Europie i Ameryce Północnej. W segmencie układów wtryskowych dla […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!