Nagroda Red Dot Design Award dla opony Uniroyal

, 11 kwietnia 2014, 15:50

Opona RainSport 3 otrzymała nagrodę Red Dot Design Award. Jury doceniło produkt Uniroyal za technologię, która gwarantuje szybkie odprowadzanie wody podczas jazdy w deszczu.

– „Szereg atrakcyjnych detali podkreśla podstawową kompetencję RainSport 3, czyli doskonałe właściwości na mokrej nawierzchni” – stwierdzili specjaliści w uzasadnieniu swojego werdyktu – „Szereg atrakcyjnych detali podkreśla jej podstawową kompetencję, czyli doskonałe właściwości na mokrej nawierzchni. Należy zwłaszcza wymienić zastosowanie innowacyjnej technologii «skóry rekina». Opona ta świetnie obrazuje, co, dzięki nowoczesnemu wzornictwu przemysłowemu, można osiągnąć na rynkach, które teoretycznie są już nasycone. Dzięki celowemu skupieniu się w projektowaniu na semantycznych efektach, z gamy bardzo podobnych produktów wyróżniono oponę, na którą jest zapotrzebowanie i którą cechuje jasna, unikalna obietnica w zakresie jej funkcjonalności" – dodają.

Nagroda Red Dot Design Award przyznawana jest od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen in Essen w Niemczech.uni

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!