Nowa linia olejów Shell Helix Professional

, 9 kwietnia 2014, 10:57

Shell Helix Professional to nowa linia olejów silnikowych do aut osobowych zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi specyfikacjami producentów samochodów. Jest przeznaczona dla producentów pojazdów (OEM), dealerów samochodów osobowych, jak również dla warsztatów samochodowych. Produkty z tej linii są wytwarzane dla różnych marek z zastosowaniem różnych technologii, zarówno dla silników wysokoprężnych, jak i benzynowych.

Oleje produkowane według specyfikacji producentów samochodów

Na zmodyfikowych etykietach pojawił się napis „Professional” informujący o przeznaczeniu tej linii produktów. Znajdują się na nich także specyfikacje poszczególnych producentów samochodów,
co ułatwia dopasowanie mechanikom odpowiednich olejów do silników poszczególnych marek samochodów. By prawidłowo dobrać olej wystarczy znać markę auta, na przykład:

  • Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30 – jest dedykowany pojazdom z grupy Volkswagena
  • Shell Helix Ultra Professional AR-L 5W-30 – dla marki Renault
  • Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 – dla samochodów BMW i Mercedes-Benz
  • Shell Helix Ultra Professional AP-L 5W-30 – dla aut marki Peugeot, FIAT

 

W linii Shell Helix Professional znajduje się 12 olejów silników, z czego 10 to produkty Shell Helix Ultra Professional wyprodukowane w technologii syntetycznej. Pozostałe dwa – Shell Helix HX7 Professional AF 5W-30 oraz Shell Helix HX7 Professional AV 5W-30 – powstają z zastosowaniem technologii syntetycznej. 

„Najlepszą rekomendacją naszych olejów jest fakt, że produkty Shell Helix Ultra są stosowane przez takie firmy jak Ferrari, BMW, Hyundai, VW, Mercedes-Benz. Oznacza to, że kierowcy, którzy poszukują oleju silnikowego wysokiej jakości, zapewniającego najlepszą wydajność ich pojazdu, decydując się na produkty Shell Helix Ultra mogą być pewni swojego wyboru.” – powiedział Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży Shell Polska.

Dowiedz się więcej

Nowy Shell Helix – relacja
Nowy Shell Helix – relacja

Podczas specjalnej konferencji prasowej, firma Shell zaprezentowała ulepszoną i rozszerzoną gamę olejów silnikowych Shell Helix, przeznaczonych do samochodów osobowych. Nowość to Shell Helix Ultra wyprodukowany na bazie gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej Technologii Shell PurePlus. Shell pokazał także nowe, przeprojektowane etykiety na opakowania swoich produktów. Nowość Shell Nowa gama produktów ma spełnić wymagania większości producentów […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Aleks, 25 czerwca 2018, 19:23 0 0

Rok temu zalałem auto Shell i w tym roku też zamierzam. Nowe technologię które wprowadzają do mnie przemawiają. Widziałam też wyniki testów jakie robione były z udziałem taxówkarzy w Warszawie. Takówki, jako auta które bardzo dużo się eksploatuje to bardzo obiektywny test.

Odpowiedz