Bridgestone dostarczy opony do pojazdów kontrolujących bezpieczeństwo MotoGP

, 1 kwietnia 2014, 16:25

Firma Bridgestone, oficjalny dostawca opon zawodów MotoGP, dostarczy opony dla floty samochodów BMW czuwających nad bezpieczeństwem wyścigów w sezonie 2014. Współpracę przypieczętował wyścig na otwarcie sezonu, rozegrany na torze Losail International Circuit w Katarze.

W ramach nowej umowy zaopatrzeniowej dla modeli BMW M, oficjalnego samochodu MotoGP, firma Bridgestone wyposaży wszystkie samochody kontrolujące bezpieczeństwo na torze i samochody medyczne w najnowsze opony.

Samochody BMW M4 Coupe, M3 i M5, a także M6 Coupe oraz samochód medyczny M550d zostały wyposażone w opony UHP Bridgestone Potenza. Z kolei na motocyklach bezpieczeństwa BMW S1000RR HP4 montowane będą opony Bridgestone Battlax. Montaż produktów Bridgestone z segmentu Premium zapewni kierowcom pojazdów najwyższy poziom bezpieczeństwa, osiągów i kontroli jazdy.

– „Historia naszej wieloletniej współpracy z BMW to kilkanaście wspólnych projektów, takich jak program szkoleniowy BMW Driving Experience z 2008 r. czy też najnowszy projekt fabrycznego montażu opon Bridgestone w samochodach elektrycznych i3” – zdradza Jake Rønsholt, Director Corporate & Brand Communications w Bridgestone Europe. – „Jesteśmy podekscytowani możliwością rozwijania owocnej współpracy z BMW, tym razem w ramach zawodów MotoGP. Współpraca w zakresie ogumienia dla samochodów kontrolujących bezpieczeństwo podczas wyścigów stanowi potwierdzenie naszego całkowitego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa, nie tylko kierowców na torze” – dodaje.

Dowiedz się więcej

Nowa opona motocyklowa Michelin
Nowa opona motocyklowa Michelin

Michelin wprowadza na rynek Pilot Road 4. Nowe opony motocyklowe charakteryzują się wysokimi osiągami w różnych warunkach. Na mokrej nawierzchni uzyskują wyniki o 17 proc lepsze w porównaniu z bezpośrednią konkurencją (testy DEKRA). Średnio daje to drogę hamowania krótszą o 14 metrów. Jednocześnie nowe opony Michelin są o 20 proc. bardziej trwałe niż opony wcześniejszej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!