Nowy Shell Helix – relacja

, 20 marca 2014, 9:11

Podczas specjalnej konferencji prasowej, firma Shell zaprezentowała ulepszoną i rozszerzoną gamę olejów silnikowych Shell Helix, przeznaczonych do samochodów osobowych. Nowość to Shell Helix Ultra wyprodukowany na bazie gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej Technologii Shell PurePlus. Shell pokazał także nowe, przeprojektowane etykiety na opakowania swoich produktów.

Nowość Shell

Nowa gama produktów ma spełnić wymagania większości producentów silników, jak również najnowszych specyfikacji branżowych. Nowa linia Shell Helix przewyższa w większości przypadków wymogi techniczne, które spełniał poprzedni asortyment produktów Shell Helix, np. nowe oleje Shell Helix SN zostały zaprojektowane, aby spełnić wymagania najnowszych specyfikacji branżowych ILSAC GF-5 oraz API SN w zakresie zmniejszenia zużycia paliwa, poprawy ochrony systemu kontroli emisji spalin oraz stabilności olejów przeznaczonych do silników benzynowych.

Cezary Wyszecki, Doradca Techniczny Shell Polska Sp. z o.o., powiedział:

„Rozwój technologii produkcji silników oznacza dla nas konieczność prowadzenia nieustannych działań, dzięki którym nasze oleje silnikowe spełniają najnowsze wymogi oraz zapewniają doskonałą ochronę i wydajność. Ulepszyliśmy właściwości produktów jednocześnie uproszczając ich paletę, tak aby ułatwić kierowcom wybór odpowiedniego oleju dla ich pojazdu.”

Technologia Shell PurePlus

Shell opracował całkowicie nowy sposób produkcji syntetycznych olejów bazowych, wytwarzanych z gazu ziemnego z zastosowaniem opatentowanej Technologii Shell PurePlus. Ten czysty, klarowny olej bazowy, praktycznie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, pozwala Shell wytwarzać lepsze środki smarne. Wyprodukowane w Technologii Shell PurePlus oleje bazowe cechują się lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III.

Zastosowane w Shell Helix Ultra połączenie Technologii Shell PurePlus z Technologią Aktywnego Oczyszczania (Active Cleansing) pozwala zapewnić jeszcze wyższy poziom oczyszczania i ochrony, co oznacza, że żaden inny olej silnikowy nie utrzyma silnika w stanie tak bliskim fabrycznej czystości. Oprócz ulepszonego oczyszczania, Shell Helix Ultra zapewnia lepszą ochronę przed zużyciem i korozją, co pomaga przedłużyć żywotność silnika oraz zmniejszyć koszty utrzymania samochodu.

Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży Shell Polska Sp. z o.o.:

„Shell Helix Ultra jest aktualnie naszym najbardziej zaawansowanym technologicznie olejem silnikowym. Spełnia on wymagania najnowszych specyfikacji branżowych i uzyskał atesty wiodących producentów silników i pojazdów na całym świecie. Co więcej, produkt ten jest szeroko stosowany jako olej do fabrycznego zalewania silników przez producentów pojazdów, w tym przez Ferrari. Oznacza to, że kierowcy, którzy poszukują oleju silnikowego wysokiej jakości, zapewniającego najlepszą wydajność ich pojazdu, decydując sie na produkty Shell Helix Ultra mogą być pewni swojego wyboru.”

Nowe etykiety olejów Shell

Producent przedstawił także nowe etykiety na opakowaniach olejów Shell Helix. Zapewnia, że wszystkie zostały przeprojektowane tak, by umożliwić łatwiejszą i szybszą identyfikację produktów. Informacje takie jak klasa lepkości oraz stabilność paliw są teraz bardziej widoczne, co umożliwia kierowcy wybór oleju, który najlepiej odpowiada wymaganiom silnika jego samochodu. Oprócz tego, na etykietach umieszczono kod QR, który umożliwia bezpośredni dostęp do informacji uzupełniających, znajdujących się na stronach internetowych Shell. Dzięki temu kierowcy mogą dowiedzieć się więcej o danym oleju silnikowym i upewnić się czy wybrali odpowiedni produkt.

Dowiedz się więcej

Polscy studenci czekają na Shell Eco-marathon Europe 2014
Polscy studenci czekają na Shell Eco-marathon Europe 2014

Ponad 3000 studentów z 27 krajów spotka się w maju 2014r. w Rotterdamie, aby spróbować przejechać możliwie najdalej na 1 litrze paliwa lub proporcjonalnie 1 kWh w zaprojektowanym i zbudowanym przez siebie pojeździe! W tym roku polskie zespoły będą w czołówce rywalizacji – ich liczba będzie taka sama jak w 2013 roku. Już po raz kolejny, […]

Shell i Hyundai Motorsport w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata
Shell i Hyundai Motorsport w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata

Shell powraca na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC), organizowanych przez FIA w charakterze wieloletniego partnera tytularnego – zespołu Hyundai Shell World Rally Team. W silniku nowego modelu Hyundai i20 WRC zostanie zastosowany olej Shell Helix Ultra. Shell i Hyundai razem na trasach rajdowych Nawiązana właśnie przez Shell współpraca z Hyundai Motorsport ma charakter globalny […]

Nowa linia olejów Shell Helix Professional
Nowa linia olejów Shell Helix Professional

Shell Helix Professional to nowa linia olejów silnikowych do aut osobowych zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi specyfikacjami producentów samochodów. Jest przeznaczona dla producentów pojazdów (OEM), dealerów samochodów osobowych, jak również dla warsztatów samochodowych. Produkty z tej linii są wytwarzane dla różnych marek z zastosowaniem różnych technologii, zarówno dla silników wysokoprężnych, jak i benzynowych. Oleje produkowane według […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!