TRW zwiększa bezpieczeństwo w nowym Jeepie Cherokee

, 19 marca 2014, 15:16

Jeep Cherokee z roku modelowego 2014 został wyposażony w rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo oraz systemy elektroniczne dostarczane przez TRW. Skalowalna przednia kamera (S-Cam 2) z funkcją rozpoznawania obiektów, będąca częścią systemu ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu, współpracuje z układem sterującym włączaniem świateł drogowych oraz wspomaga pracę systemu hamowania przedkolizyjnego.

Kamery TRW z rodziny S#Cam mogą być wykorzystywane w różnych systemach podnoszących bezpieczeństwo, takich jak ostrzeganie przed opuszczeniem pasa ruchu, ostrzeganie przez kolizją z pojazdem poprzedzającym, sterowanie światłami drogowymi i mijania, rozpoznawanie znaków drogowych i wykrywanie pieszych. Po zintegrowaniu z systemami podwozia i zawieszenia kamera S#Cam może współpracować z zaawansowanymi aktywnymi funkcjami wspomagania kierowcy, takimi jak utrzymywanie i centrowanie pojazdu na pasie ruchu oraz automatyczne hamowanie awaryjne.

– „Obecność naszych zaawansowanych technologii w pojazdach wyróżniających się pod względem najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a także skuteczności zabezpieczeń i wygody to dowód na realizowanie przez TRW misji dostarczania naszym klientom najlepszych na rynku inteligentnych rozwiązań” – powiedział Peter Lake, wiceprezes zarządu TRW ds. sprzedaży i rozwoju działalności. „Konsekwentnie rozwijamy nasze technologie, starając się wyprzedzać branżowe trendy, przewyższać wymagania i oczekiwania klientów oraz zapewniać bezpieczeństwo, na jakie zasługuje każdy kierowca i pasażer” – dodał.

Oprócz kamer i pasywnych systemów dostępu TRW dostarcza wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, w tym pasy bezpieczeństwa i zaawansowane systemy elektroniczne, takie jak moduł sterujący poduszkami powietrznymi 7 generacji ze zintegrowanymi czujnikami przyśpieszeń poprzecznych i wzdłużnych oraz obrotu, a także czujniki uderzeń bocznych i stref zgniotu wykrywających zderzenie. Firma jest także dostawcą elektrycznych hamulców postojowych uruchamianych poprzez naciśnięcie przycisku i oferujących wiele funkcji z zakresu bezpieczeństwa i komfortu niedostępnych w przypadku tradycyjnych hamulców postojowych.

Dowiedz się więcej

Nowy katalog części Denso do systemów sterowania silnikiem
Nowy katalog części Denso do systemów sterowania silnikiem

Nowy katalog zawiera aktualne dane na temat wszystkich części oferowanych w ramach programu EMS Denso. Uwzględnia również czujniki temperatury odprowadzanych spalin (EGT). Obecnie program części do systemów sterowania silnikiem (EMS) Denso składa się z masowych przepływomierzy powietrza (MAF), zaworów układu recyrkulacji spalin, cewek zapłonowych, pomp paliwa oraz czujników temperatury odprowadzanych spalin. Katalog zawiera szczegółowe informacje […]

Bosch pomaga kierowcom bezpiecznie zmieniać pasy ruchu
Bosch pomaga kierowcom bezpiecznie zmieniać pasy ruchu

Spojrzenie w lusterka, a następnie przez ramię – tak kierowcy upewniają się, że mogą bezpiecznie zmienić pas ruchu. Jednak nawet wtedy martwe pole, czyli obszar wokół pojazdu, który podczas jazdy nie jest widoczny w lusterkach bocznych i wstecznym, stanowi duże zagrożenie w ruchu drogowym. Niewidoczny w wewnętrznym ani zewnętrznym lusterku obszar z tyłu pojazdu i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!