Michelin opracował nowe opony dla wyścigowego Porsche 919 Hybrid

, 19 marca 2014, 13:55

Michelin opracował nowe opony do Porsche 919 Hybrid, które będzie startowało w wyścigu Le Mans 24. Zgodnie z nowymi regulacjami dla samochodów klasy LMP1 Michelin przygotował opony w rozmiarze 31/71-18, które będą wykorzystywane zarówno na przedniej jak i tylnej osi.

Opony są o 15 proc. (czyli o 5-6 centymetrów) węższe niż w poprzednie. Zmniejszenie szerokości opon wpłynęło również na zredukowanie masy kompletu 4 opon o 8 kilogramów, co wpłynęło na zmniejszenie  oporu aerodynamicznego i masy całego samochodu. Zmniejszenie rozmiaru opon nie wpłynęło na ich osiągi czy wytrzymałość.

Osiągi i efektywność samochodów klasy LMP1 startujących w wyścigach długodystansowych zależy między innymi od masy  pojazdów i ich aerodynamiki, które w znacznym stopniu zależą od opon. Dzięki odpowiedniej współpracy z zawieszeniem opony są w stanie zapewnić pojazdom wysokie osiągi, nawet w zakrętach w których przeciążenia przekraczają 3G.

Dowiedz się więcej

Dunlop Oficjalnym Partnerem Technicznym BMW Motosport
Dunlop Oficjalnym Partnerem Technicznym BMW Motosport

W sezonie 2014 BMW M235i Racing będzie rywalizować na torach wyłącznie na oponach Dunlop. Model oparty na M235i Coupe jest napędzany przez sześciocylindrowy, trzylitrowy silnik o mocy 333 KM. Obie firmy – BMW i Dunlop – odnosiły razem wiele sukcesów na torach. Ostatnie wspólne zwycięstwa to 24-godzinny wyścig Nürburgring w 2010 roku oraz wspólne mistrzostwo […]

Michelin wprowadza Pilot Sport Cup 2
Michelin wprowadza Pilot Sport Cup 2

Michelin wprowadza opony Michelin Pilot Sport Cup 2, które dotychczas były dostępne tylko jako oryginalne wyposażenie sportowych samochodów o najwyższych osiągach. Nowa opona będzie dostępna w 24 rozmiarach. Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 to przykład przeniesienia doświadczeń z torów wyścigowych do seryjnej produkcji. Porsche 918 Spyder i Seat Leon Cupra 280 wyposażone w opony […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!