Młode Kadry Inter Cars SA w roku 2014

, 19 marca 2014, 8:32

W 2014 roku Inter Cars będzie kontynuował projekt Młode Kadry. Do trzeciej już edycji programu przystąpi pięć kolejnych szkół.

Nowi partnerzy Młodych Kadr

Jedną  z nowych placówek to szkoła w Bydgoszczy, która wygrała w ubiegłym roku tytuł szkoły roku w ramach Olimpiady Techniki Samochodowej, organizowanej przez miesięcznik Auto Moto Serwis i Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Kolejne lokalizacje to Kraków, Radom, Słupsk oraz jedna ze szkół na południu Polski.

Organizatorzy Młodych Kadr przy wyborze szkoły kierują się kilkoma czynnikami, m.in. regionalizacją, tak aby cała Polska była równo pokryta programem. Oceniają również dokonania, sukcesy i zaangażowanie szkoły w różnego rodzaju konkursach. Poszukiwane są szkoły o profilu motoryzacyjnym, które wyróżniają się na tle innych. Szkoła powinna być postrzegana w regionie jako duża, dobra placówka, która ma szansę wyedukować na wysokim poziomie przyszłych mechaników.

Do tegorocznej edycji Młodych Kadr przyłączył się Contitech, SKF oraz NTN SNR jako partnerzy wspierający. Podobnie jak w ubiegłym roku strategicznymi partnerami są Bosch, Castrol i grupa Schaeffler. Dzięki temu uczniowie mogą liczyć na szerszy zakres szkoleń. Nauczyciele również poznają problemy, z jakimi borykają się mechanicy na co dzień i dzięki temu będą mogli zweryfikować i zmodyfikować swoje metody nauczania na bardziej praktyczne. Jest to typowo techniczne szkolenie, podczas którego nauczyciel otrzymuje bazę wiedzy, a poza tym może posłuchać, jakie są sposoby diagnozowania i rozwiązywania konkretnych problemów, mając bezpośredni kontakt z trenerem i mechanikami.

W roku 2014 pierwsze roczniki uczestniczące w programie Młode Kadry opuszczą szkoły. Za pośrednictwem portali społecznościowych organizatorzy chcą być z nimi w stałym kontakcie. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy absolwenci pozostali w branży motoryzacyjnej i w praktyce wykorzystują to, czego się nauczyli, a może wybrali dalszą drogę edukacji w tym kierunku. W komunikacji z nimi będą wykorzystane te narzędzia, które są najpopularniejsze wśród młodzieży, a więc Facebook i inne portale społecznościowe.

Więcej informacji na www.szkolenia.intercars.com.pl

Dowiedz się więcej

III edycja programu Młode Kadry Inter Cars
III edycja programu Młode Kadry Inter Cars

Dział szkoleń technicznych Inter Cars SA rozpoczął przygotowania do III edycji programu Młode Kadry. Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie zbliżające światy edukacji i biznesu. Program jest stworzony z myślą o młodych ludziach, którzy wkrótce będą wkraczać na rynek pracy. Młode Kadry powracają W ciągu dwóch pierwszych edycji do programu dołączyło dziesięć placówek edukacyjnych. W szkoleniach w […]

Inauguracja III edycji programu Młode Kadry
Inauguracja III edycji programu Młode Kadry

Podczas otwarcia Regionalnego Centrum Szkoleniowego w Krakowie będzie miała miejsce inauguracja III edycji programu Młode Kadry. Do programu przystąpi pięć kolejnych szkół. Uroczystość odbędzie 10 kwietnia 2014 r. w auli im. dyrektora Kazimierza Mayera w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta przy Alei Mickiewicza 5. Na miejscu zostanie podpisana umowa o współpracy pomiędzy […]

Młode Kadry – III edycja nabiera rozpędu
Młode Kadry – III edycja nabiera rozpędu

Już trzeci rok z rzędu Inter Cars SA razem ze swoimi partnerami handlowymi organizuje program Młode Kadry, mający ułatwić uczniom szkół samochodowych start w przyszłym życiu zawodowym. Czym są Młode Kadry? Młode Kadry to przedsięwzięcie zbliżające światy edukacji i biznesu. Program ma być trampoliną, dzięki której młodzi ludzie mogą się wybić i łatwiej wejść na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!