Regenerowane układy kierownicze TRW coraz popularniejsze

, 12 marca 2014, 11:27

Firma TRW ogłosiła wyniki handlowe, z których wynika, że sprzedaż regenerowanych części układu kierowniczego była większa od prognoz.

Program ten jest pierwszym z oferty regenerowanych, elektrycznie sterowanych systemów TRW. Firma przygotowuje się do wprowadzenia w roku 2014 oferty sterowanych elektrycznie przekładni kierowniczych.

Wszystkie uszczelki oraz niesprawne lub zużyte elementy są zastępowane nowymi częściami. Montaż odbywa się według fabrycznych specyfikacji dla wyposażenia oryginalnego, z wykorzystaniem części o jakości OE. Wszystkie produkty poddawane są testom jakości wg specyfikacji TRW, a następnie badane pod kątem emisji hałasu, wydajności i funkcjonalności.

– ,,Program wszedł na rynek w czasie globalnego rozrostu parku pojazdów i nieustannego wzrostu prędkości poruszania się po drogach, kiedy to konieczne jest obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin. Z tego powodu możemy zaobserwować zwiększone zapotrzebowanie rynku nowych pojazdów na części zamienne, takie jak EPS” – powiedział Martin Hoefer, Kontroler Produktów TRW w działach Regenerowanych Układów Kierowniczych oraz Części i Serwis na Europę.

Poza wprowadzeniem sytemu elektrycznego wspomagania kierownicy (EPS) na rynek części zamiennych, firma TRW rozpoczęła niedawno produkcję swojej technologii EPS dla jednego z głównych chińskich producentów pojazdów i czyni przygotowania do rozpoczęcia współpracy z trzema kolejnymi producentami. Cała produkcja odbywa się w nowoczesnej fabryce TRW w Anting, w Chinach.

W systemie zastosowano czujnik momentu obrotowego, opierający swoje działanie na module indukcyjnym. Zaprojektowany pierwotnie dla segmentu małych samochodów osobowych, system elektrycznego wspomagania kierownicy TRW jest systemem modułowym i skalowalnym, co zmniejsza liczbę lub nawet eliminuje wiele kompromisów projektowych, typowych dla konwencjonalnych konstrukcji układów kierowniczych. EPS zapewnia też oszczędność paliwa, wynoszącą od 0,3 do 0,4 l/100km i redukcję emisji CO2.

Dowiedz się więcej

Kampania TRW przeciwko uszkodzonym amortyzatorom
Kampania TRW przeciwko uszkodzonym amortyzatorom

TRW Automotive Aftermarket, w ramach swojej najnowszej kampanii Corner Module, zachęca do zwracania uwagi na stan techniczny amortyzatorów. Według szacunków firmy, jedna czwarta wszystkich pojazdów w całej Europie posiada co najmniej jeden uszkodzony amortyzator. Wykorzystując swoją silną pozycję na rynku, firma wspiera program corocznych testów poświęconych tym elementom zawieszenia. TRW należy do ‘La collective des […]

KYB opracowuje nową generację układów kierowniczych
KYB opracowuje nową generację układów kierowniczych

KYB Corporation, we współpracy z Nissan Motor Co. Ltd stworzyło pierwszy na świecie bezpośredni, adaptacyjny układ kierowniczy. Do nowego systemu KYB będzie dostarczać sterownik (ECU), zespół przekładni oraz siłownik. System ten będzie montowany w modelu Skyline, który jest pierwszym samochodem na świecie wyposażonym w to rozwiązanie. Konwencjonalny układ kierowniczy przekazuje ruchy kierownicy na koła poprzez […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!