Hengst dostawcą roku Daimler AG

, 11 marca 2014, 16:23

Podczas gali dostawców Daimler AG firma Hengst Automotive została uhonorowana przez koncern tytułem „Dostawca roku 2013”.

W roku 1961 Hengst po raz pierwszy został dostawcą filtrów bezpośrednio na linię produkcyjną do silników Mercedes Benz.  Hengst to nie tylko filtry, ale całe moduły filtrujące dostarczane do silników samochodów osobowych i ciężarowych.

Najważniejszym kierunkiem wspólnego działania obu firm jest praca nad przygotowaniem jednostek spełniających coraz to ostrzejsze wymagania dotyczące emisji CO2. Właściwe chłodzenie silnika oraz odpowiednia filtracja płynów ma w tym przypadku kluczowe znaczenie.

Rozwiązania proponowane przez firmę Hengst można spotkać w niemal w każdym pojeździe Daimler AG. Przykładem zastosowania w samochodach ciężarowych i autobusach jest nowoczesny moduł filtrujący wykorzystany w najnowszych silnikach HDEP (Heavy Duty Engine Platform), z kolei w samochodach osobowych Hengst to systemy filtracji we wszystkich modelach AMG.

– „Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia, cieszymy się, że jesteśmy strategicznym partnerem Daimler AG i mamy nadzieje, że nasza współpraca nadal będzie się rozwijała” – powiedział Jens Röttgering, prezes firmy Hengst Automotive, odbierając statuetkę Daimler Supplier Award 2013.
 

Dowiedz się więcej

Hengst otwiera nową fabrykę w Polsce
Hengst otwiera nową fabrykę w Polsce

Firma Hengst, specjalizująca się w dziedzinie projektowania i produkcji systemów filtracyjnych wykorzystywanych w motoryzacji otwiera nową fabrykę w Polsce. Zygmunt Wabiński (z przodu po lewej) i Jens Röttgering (z przodu po prawej) podczas podpisywania umowy spółki. Firma Hengst powstała w 1958 r. Trzy lata później została dostawcą filtrów bezpośrednio na linię produkcyjną do silników pojazdów […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!