Platynowy Hit 2013 dla Jenox

, 11 marca 2014, 11:40

Firma Jenox została wyróżniona najwyższą statuetką „Platynowy Hit 2013” w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu. Wyróżnienie przyznano za system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu.

W Wielkopolsce rekomendowanych do nagrody zostało 387 przedsiębiorstw. W różnych kategoriach wybrano 83 laureatów, z czego najwyższy laur trafił tylko do dwóch przedsiębiorstw. Jednym z nich była firma Jenox Akumulatory z Chodzieży.

– „Tytuł Platynowy Hit 2013 za najnowocześniejszy system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu stanowi swoiste ukoronowanie naszych działań inwestycyjnych w minionym roku. To właśnie w połowie 2013 uruchomiliśmy w Chodzieży nową linię technologiczną służącą do elektroformacji, czyli pierwszego ładowania akumulatora” – powiedział Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Rynku Krajowego w firmie Jenox Akumulatory sp. z o.o. – „Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł przeszło 2,8 mln zł, a wdrożone rozwiązanie stosowane jest na świecie zaledwie od kilku lat” – dodał.

Nowoczesny sposób elektroformacji umożliwia trzykrotne skrócenie czasu ładowania (do 9h) akumulatorów do samochodów ciężarowych. Tradycyjnie ten sam proces trwałby 26-28 godzin. Nowoczesna linia technologiczna umożliwia prowadzenie formacji akumulatorów w najbardziej optymalnych warunkach, przez co nowe produkty są trwalsze i bardziej wydajne energetycznie.

Chodzieski producent akumulatorów, firma Jenox zatrudnia ponad 160 osób i posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji produkty firmy dostępne są w blisko 900 punktach na terenie całego kraju.
 

Dowiedz się więcej

Jenox wprowadził nowe akumulatory
Jenox wprowadził nowe akumulatory

Firma Jenox Akumulatory wprowadziła do swojej oferty nowe akumulatory serii Classic. Produkty łączą technologię hybrydową, opartą na innych stopach kratek płyt akumulatorowych, z najnowszą techniką ładowania. Technologia hybrydowa – „Kratka płyty dodatniej wykonana jest w oparciu o stop selenowo-niskoantymonowy, a negatywna z zastosowaniem stopu wapniowego. Obniżenie poziomu antymonu w płycie dodatniej i wyeliminowanie go w […]

Nagroda Złoty Hit 2012 dla firmy Jenox
Nagroda Złoty Hit 2012 dla firmy Jenox

Firma Jenox, chodzieski producent akumulatorów, została uhonorowana statuetką „Złoty Hit 2012” w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu. Wyróżnienie dla Jenox Gala finałowa XVIII konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu Wielkopolskiego odbyła się na początku lutego 2013 r. w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ideą przedsięwzięcia jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!