ACS 400 ACS 450 Boscha do obsługi klimatyzacji

, 23 marca 2005, 0:00

W ofercie firmy Bosch pojawiły się nowoczesne, zautomatyzowane urządzenia ACS 400 i 450 służące do diagnostyki i obsługi samochodowych układów klimatyzacyjnych.
ACS 400
Urządzenie ACS 400 jest przeznaczone do szybkiego serwisowania klimatyzacji w samochodach osobowych. Posiada automatyczne funkcje pozwalające na odzyskiwanie czynnika chłodzącego oraz oczyszczanie i napełnianie układu klimatyzacji nowym czynnikiem. Ręcznie realizowany jest jedynie proces napełniania systemu świeżym olejem i dodawania środka kontrastowego. ACS 400 jest bardzo łatwe w obsłudze. Szybkozłączki, w które jest wyposażone, pozwalają na podłączanie i rozłączanie urządzenia z układem klimatyzacji w pojeździe, a sterowanie procesem odbywa się za pomocą panelu z wyświetlaczem LCD. Model ACS 400 wyposażony jest w wewnętrzny zbiornik o pojemności 12,5 litra, w pompę próżniową o parametrach 4,3 m3/h, posiada przewody o długości 2,5 m.
ACS 450
ACS 450 to narzędzie pozwalające na obsługę nie tylko samochodów osobowych, ale również układów klimatyzacyjnych w samochodach ciężarowych i autobusach.
 ]1L[
Ma większy niż ACS 400 zbiornik wewnętrzny o pojemności 27,2 litra oraz wydajniejszą pompę próżniową (8,5 m3/h). W ACS 450 zastosowano również dłuższe, 4-metrowe przewody.
Cała rodzina urządzeń ACS wyposażona jest w bazy danych pojazdów, elektroniczną kontrolę zużycia filtrów oraz wózki warsztatowe z pojemnymi schowkami na akcesoria. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia pokrowców oraz elektronicznego przyrządu lub zestawu UV, służących do lokalizacji nieszczelności, a także termometru cyfrowego. W przygotowaniu znajduje się kolejny model urządzenia firmy Bosch – ACS 500. Urządzenie będzie posiadało automatyczną funkcję uzupełniania oleju.

Naprawę układów automatycznej klimatyzacji ze sterownikiem umożliwiają testery KTS 650 firmy Bosch wraz z oprogramowaniem ESI(tronic) W programie SIS (System Informacji Serwisowej) zawarte są dodatkowe informacje pomagające na zlokalizowanie miejsca usterki w elektronice układu klimatyzacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!