Premier A/S – nowe opony Michelin

, 15 stycznia 2014, 12:13

Na odbywającym się w Detroit targach North American International Auto Show, firma Michelin zaprezentowała swoją najnowszą oponę. Premier A/S wykorzystuje technologię EverGrip, która pozwala zachować maksymalną przyczepność nawet częściowo zużytych opon.

Michelin Premier A/S

Nowe opony Michelin Premier A/S zawierają ukryte rowki odsłaniające się w miarę zużywania się ogumienia, które zapewniają bezpieczeństwo poprzez skuteczne odprowadzanie wody. W utrzymaniu wysokiej przyczepności pomaga też mieszanka gumy wykorzystana w bieżniku opony. Dotychczas w przypadku tradycyjnych opon ich stopniowe zużywanie się powodowało zmniejszenie głębokości rowków, a przez to obniżenie przyczepności na mokrej nawierzchni, co wydłużało drogę hamowania. Te aspekty bezpieczeństwa użytkowników opon były dla inżynierów Michelin szczególnie istotne, ponieważ jak pokazują badania prawdopodobieństwo wypadku na mokrej nawierzchni jest ponad dwa razy większe niż na suchej.

Opony Michelin Premier A/S wykorzystują innowacyjne technologie, aby zapewnić maksymalną przyczepność na mokrej nawierzchni, nawet w przypadku częściowego zużycia ogumienia. Trzy główne elementy nowej opony wykorzystującej technologię EverGrip:

  • mieszanka zapewniająca wysoką przyczepność – dzięki zastosowaniu dużej ilości krzemionki i oleju słonecznikowego. Krzemionka zapewnia mocne wiązanie i przyleganie bieżnika do podłoża, co zwiększa przyczepność na mokrej nawierzchni. Z kolei olej słonecznikowy zapewnia przyczepność przy niskich temperaturach.
  • zwiększające się rowki odprowadzające wodę – wokół obwodu opony zaprojektowano rowki, których szerokość zwiększa się wraz ze zużywaniem się ogumienia.
  • rowki ukryte w strukturze opony – niewidoczne, gdy opona jest nowa, pojawiają się w miarę zużywania się ogumienia. Michelin Premier A/S posiada ponad 150 takich ukrytych rowków, odsłaniających się gdy opona ma już przejechane tysiące kilometrów i pomagających w ten sposób w odprowadzaniu wody.

 

Opony Michelin Premier A/S zostaną wprowadzone do sprzedaży na wybranych rynkach na wiosnę i będą początkowo dostępne w 32 rozmiarach (185/65R15 – 245/45R18).

W związku z odbywającym się w Detroit XXV North American International Auto Show (13-26 stycznia 2014 r.) Michelin przygotował specjalny serwis informacyjny relacjonujący na żywo ten jeden z najważniejszych salonów samochodowych na świecie: http://www.live.michelinmedia.com/.

Dowiedz się więcej

Michelin pracuje nad ekologiczną gumą z biomasy
Michelin pracuje nad ekologiczną gumą z biomasy

Michelin, wraz z Axens i francuskim ośrodkiem badawczym IFPEN, rozpoczęły badania nad projektem BioButterfly, czyli produkcją ekologicznej gumy z biomasy. Projekt BioButterfly obejmuje wszystkie etapy procesu badań i rozwoju, wykorzystując uzupełniające się doświadczenie partnerów inicjatywy. Budżet projektu wynosi 52 mln euro i jest rozłożony na 8 lat. – „Projekt badawczy prowadzony wspólnie z Axens i […]

Opony Michelin biły kolejny rekord
Opony Michelin biły kolejny rekord

Na torze w Millbrook w Wielkiej Brytanii odbyła się próba pobicia 12 światowych i 6 brytyjskich długodystansowych rekordów prędkości. W ciągu doby Vauxhall Astra 2.0 CDTi z oponami MICHELIN Pilot Super Sport pokonał prawie 4 800 km ze średnią prędkością 200 km/h. Uzyskane wyniki czekają teraz na zatwierdzenie przez FIA – Międzynarodową Federację Samochodową i […]

Grupa Michelin z zyskiem w 2013 roku
Grupa Michelin z zyskiem w 2013 roku

Michelin planuje w ciągu 2014 r. zwiększyć wolumen sprzedaży o 3 proc., analogicznie do oczekiwanego wzrostu światowego rynku opon. Wzrost ten będzie możliwy m.in. dzięki wprowadzeniu na rynek opon Michelin Premier All Season i Michelin X Multi, koncentracji na segmencie premium, tradycyjnie dobrej sytuacji w segmencie opon specjalistycznych, rozpoznawalności marki Michelin i nowym zakładom produkcyjnym. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!