IX Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej w halowej piłce nożnej – wyniki

, 18 grudnia 2013, 11:59

W Wieliczce, odbyły się IX Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej w halowej piłce nożnej. Do zawodów przystąpiło 16 zespołów.

Motoryzacyjny futsal w Wieliczce

W pierwszym dniu rywalizacji (7 grudnia 2013 r.) rozegrano mecze pierwszej rundy mistrzostw, które wyłoniły kilku faworytów zawodów. Z każdej z czterech grup awans do II rundy uzyskały po trzy najlepsze drużyny. Drugi dzień mistrzostw, rozpoczął się walką o „Puchar Pocieszenia Mistrzostw”, który wywalczyła drużyna Magna Dąbrowa Górnicza II. W drugiej rundzie turnieju głównego, w którym wystąpiło 12 zespołów, walczono o awans do ćwierćfinału mistrzostw. Z czterech trzy-zespołowych grup, awans wywalczyły po dwie najlepsze drużyny. Po wyrównanej walce w ćwierćfinałach, na placu boju zostały cztery drużyny.

Mecze półfinałowe miały zróżnicowany przebieg. W pierwszym meczu Kirchhoff Mielec, zagrał z drużyna Nadwozia Partner Sosnowiec i dość pewnie awansował do finału wygrywając 5-2. W drugim meczu półfinałowym, Tristone Wałbrzych zmierzyło się z zespołem Kiel Nowy Tomyśl. Mecz był wyrównany i zakończył się remisem 1-1. Lepszy w rzutach karnych okazał się zespół Tristone i on wywalczył awans do finału. Obaj przegrani półfinaliści mistrzostw, zostali sklasyfikowani ex-equo na trzecim miejscu. W finale mistrzostw, żadna z drużyn nie chciała prowadzić otwartej gry i bardziej dbała o to aby nie stracić bramki, czekając na błąd przeciwnika. Nic takiego nie nastąpiło i o zwycięstwie w mistrzostwach musiały zadecydować karne. W bramce drużyny z Mielca klasą dla siebie był Marcin Paterak, który broniąc dwa karne zapewnił swojej drużynie tytuł Mistrza Polski, a dla siebie tytuł najlepszego bramkarza mistrzostw.

Klasyfikacja końcowa:

1. Kirchhoff Mielec

2. Tristone Wałbrzych

3. Nadwozia Partner Sosnowiec

Kiel Nowy Tomyśl

5. Faurecia Wałbrzych

Cooper Standard

Pilkington Sandomierz

Inter Cars Warszawa

9. Oscar Oleśnica

Inter Cars Legionowo

Man Bus Tarnowo Podgórne

Kirchhoff Gliwice

13. Magna Dąbrowa Górnicza II

14. Raben Gliwice

15. Magna Dąbrowa Górnicza I

16. Synthos Dwory Oświęcim

Dowiedz się więcej

IX Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej w halowej piłce nożnej
IX Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej w halowej piłce nożnej

Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne „Solne Miasto” w Wieliczce będzie główną areną Mistrzostw Polski Branży Motoryzacyjnej w halowej piłce nożnej. Do zgłaszania drużyn do turnieju zachęca organizator, firma Almar-Sport. Motoryzacyjny futsal Kolejna edycja mistrzostw odbędzie się w Wieliczce, w nowoczesnym kompleksie sportowo-rekreacyjnym „Solne Miasto”. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie mistrzostwami, organizatorzy na potrzeby turnieju, przygotują również drugi […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!