Nowa generacja półosi napędowych firmy GKN już na rynku części zamiennych

, 13 grudnia 2013, 12:18

Firma GKN wprowadziła na rynek części zamienne do samochodów Volvo XC60 i XC90, identyczne z produkowanymi na pierwszy montaż. Są to półosie napędowe wykonane w technologii Countertrack i Ballspline.

Innowacja GKN

SUV-y nowej generacji łączą w sobie komfort samochodu osobowego z cechami pojazdu typu off-road. Aby uzyskać tak połączoną charakterystykę właściwości jezdnych pojazdu, konieczna jest specjalna konstrukcja zawieszenia. Jej efektem są jednak bardzo złożone ruchy kół, które przekraczają techniczne możliwości standardowych półosi napędowych. GKN – producent półosi napędowych, opracował nowe rozwiązanie.

Wyposażona w nowe tzw. przeguby SX i SOI z kompensacją przesuwu Ballspline oparta na łożyskach kulkowych, oś napędowa, do modeli Volvo XC60 i XC90 stanowi rozwiązanie dla ekstremalnie długich przesuwów oraz dużych kątów zabudowy. Dodatkową korzyścią jest poprawa współczynnika NVH (hałas, drgania i wibracje). Półosie napędowe do modeli Volvo XC60 i XC90 z nową generacją przegubów homokinetycznych wykonanych w technologii Ballspline są dostępne na rynku części samochodowych tylko pod dwiema markami firmy GKN: Spidan i Löbro.

Dowiedz się więcej

Kolejna kumulacja promocji w Moto-Profilu: GKN, K+F, Nissens, CX
Kolejna kumulacja promocji w Moto-Profilu: GKN, K+F, Nissens, CX

W firmie Moto-Profil rozpoczęły się cztery nowe promocje produktów następujących marek: GKN, K+F, Nissens i CX. Ponadto promocja akumulatorów marek Centra i Exide zostaje przedłużona do dnia 14 listopada 2009. W promocji produktów marki GKN można zdobyć cenne nagrody dokonując zakupów w dwóch poniższych progach: – skumulowany zakup produktów marki GKN na kwotę 15 000 […]

Wały i półosie GKN w pojazdach zwycięzców rajdu Dakar 2015
Wały i półosie GKN w pojazdach zwycięzców rajdu Dakar 2015

Wszystkie zespoły biorące udział w rajdzie, których pojazdy zajęły pierwszych 13 miejsc w klasyfikacji rajdu Dakar 2015, były wyposażone w wały napędowe i półosie marki GKN. Tegoroczny rajd zakończył się 17 stycznia po przejechaniu ponad 9 000 kilometrów. Start i meta znajdowały się ponownie w Buenos Aires, stolicy Argentyny, skąd rajd Dakar wystartował po raz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!