Dunlop Winter Response 2 na zimę

, 29 października 2013, 13:13

Tegoroczna nowość Dunlopa – opona Winter Response 2 – zyskała uznanie organizacji badawczych z różnych europejskich krajów.

Dunlop Winter Response 2

Według organizacji motoryzacyjnej ADAC opona jest „dobrze zrównoważona i osiąga najlepsze rezultaty na mokrej nawierzchni i śniegu, a także w zakresie zużycia paliwa” Wyniki testów przeprowadzonych przez ADAC dają oponom Dunlop Winter Response 2 mocne drugie miejsce i ogólną ocenę „dobra” – najwyższą możliwą w tym teście.

Kolejne niezależne badania, wykonane tym razem przez niemiecką organizację ACE-Lenkrad i GTÜ potwierdziły, że opona Dunlop Winter Response 2 jest jednym z najlepszych produktów na zimowe miesiące. Opublikowane wyniki dały drugie miejsce wprowadzonej niedawno na rynek oponie i pożądaną ocenę „zdecydowanie godna polecenia”.

Również wyniki testów, przeprowadzonych przez szwajcarskie stowarzyszenie TCS dostarczyły dowodów na to, że opony Dunlop Winter Response 2 to ogumienie, które warto wziąć pod uwagę przygotowując samochód do zimy. Także w tej próbie nowa opona Dunlop uplasowała się na solidnym drugim miejscu z oceną „szczególnie godna polecenia”.

Winter Response 2, opona do małych i kompaktowych samochodów, oferuje solidne parametry jeśli chodzi o hamowanie i prowadzenie auta na śniegu i lodzie, kiedy zimowe drogi są mokre. Winter Response 2 to druga generacja cieszących się powodzeniem opon Winter Response i uzupełnienie SP Winter Sport 4D, czyli linii opon zimowych high-performance Dunlopa. Winter Response 2 jest dostępna w 22 rozmiarach, od 155/65 R14 do 195/65 R15. W ramach europejskiego systemu etykietowania opon, obowiązującego od listopada 2012 r., Winter Response 2 uzyskuje kategorię B w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni.

Dowiedz się więcej

Opony Dunlop Sport BluResponse w finale ekologicznego konkursu
Opony Dunlop Sport BluResponse w finale ekologicznego konkursu

Opony Dunlop Sport BluResponse znalazły się w finale Zielonej Kierownicy 2013 – dorocznego konkursu organizowanego w Niemczech przez wiodące czasopismo motoryzacyjne „AutoBild”. Konkurs o tytuł Zielonej Kierownicy 2013 Siódma edycja niemieckiego konkursu w dziedzinie ekologii wyróżnia samochody oraz ich komponenty, które przyczyniają się do rozwijania idei zrównoważonego rozwoju. Opony Dunlop Sport BluResponse to jedyne opony […]

Goodyear prezentuje gamę opon zimowych na sezon 2013/2014
Goodyear prezentuje gamę opon zimowych na sezon 2013/2014

Grupa Goodyear przedstawiła ofertę swoich opon zimowych na nadchodzący sezon zimowy. Wśród nich znalazła się najnowsza Dunlop Winter Response 2. Dunlop Winter Response 2 Nowa opona Winter Response 2 jest przeznaczona do małych i kompaktowych samochodów.W ramach europejskiego systemu etykietowania opon, obowiązującego od listopada ubiegłego roku, opony – w rozmiarach od 16 do 22 cali […]

Nokian dostarcza opony dla TOPR
Nokian dostarcza opony dla TOPR

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podpisało umowę z fińskim producentem opon Nokian Tyres. Finowie będą dostarczać opony do wszystkich znajdujących się we flocie TOPR samochodów. –„Jako ratownicy górscy jesteśmy zmuszeni do pracy w każdych warunkach pogodowych. W górach warunki atmosferyczne są nieprzewidywalne. Nasze samochody muszą być wyposażone w opony, które będą niezawodne w śniegu, deszczu jaki […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!