Bridgestone Potenza S007 w nowym modelu Ferrari

, 4 września 2013, 13:01

Bridgestone opracował nowe opony sportowe Potenza S007 255/35 ZR20, które są montowane jako pierwsze wyposażenie w nowym modelu Ferrari – F12berlinetta (zarówno w wersji konwencjonalnej, jak i Run-Flat). Dostawy do fabryki Ferrari w Maranello rozpoczęły się już w maju 2013 roku.

Model S007 został opracowany specjalnie do szybkich aut. Wzór bieżnika składa się ze sztywnych klocków zapewniających sterowność i przyczepność na suchej nawierzchni. Szeroki bieżnik zewnętrzny wraz z dopasowaną strukturą karkasu zapewniają przyczepność przy pokonywaniu zakrętów.

Ferrari F12berlinetta zapoczątkowuje nową generację 12-cylindrowych Ferrari, zapewniając imponujące osiągi – przyspieszenie do 200 km/h w 8,5 sekundy, maksymalną prędkość 340 km/h oraz czas okrążenia na torze Fiorano: 1’23”.

Inżynierowie Bridgestone stworzyli opony Potenza S007, opierając się na technologiach konstrukcyjnych i materiałowych, opracowanych podczas 14 sezonów wyścigów Formuły 1 FIA, do których firma Bridgestone była oficjalnym dostawcą opon. Specjalistom udało się również zoptymalizować mieszankę i reakcje zachodzące między węglem, krzemionką a gumą w sposób obniżający opór toczenia i zużycie paliwa.

Bridgestone opracowuje opony do Ferrari i dostarcza ogumienie na pierwsze wyposażenie do aut zjeżdżających z taśmy w Maranello od czasu modelu Ferrari 348 z 1990 roku. Dostarczał także opony Potenza F1 zespołowi Scuderia Ferrari Formula 1, w latach 1999–2010.
 

Dowiedz się więcej

Bridgestone na targach samochodowych IAA
Bridgestone na targach samochodowych IAA

Na 65. międzynarodowych Targach Samochodowych we Frankfurcie Bridgestone zaprezentuje swoje bieżące produkty strategiczne oraz opracowane przez siebie opony i technologie przyszłości. Stoisko o łącznej powierzchni 320 m² zostało podzielone na dwie strefy: 1. Strefa teraźniejszości, która stanowi odniesienie do nowej platformy internetowej marki Bridgestone. Wystawione w tej strefie opony reprezentują cztery obszary strategiczne dla Bridgestone: […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!