Nowy podręcznik na temat silników dla uczniów szkół średnich

, 7 sierpnia 2013, 11:31

Uczniowie szkół średnich o profilu samochodowym oraz osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę o silnikach spalinowych mogą już kupić książkę „Silniki Pojazdów Samochodowych”, autorstwa Mirosława Karczewskiego, Leszka Szczęcha i Grzegorza Trawińskiego.

Podręcznik wydany nakładem Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych liczy ponad 600 stron i zawiera klasyfikację silników oraz podstawowe wskaźniki charakteryzujące ich pracę, podstawowe charakterystyki silników oraz metody ich wyznaczania. Szczegółowo omówiono budowę silnika, opisując jego poszczególne układy i ich zadania (tłokowo-korbowy, rozrządu, zasilania paliwem silników o zapłonie iskrowym, zasilania paliwem silników o zapłonie samoczynnym, zasilania paliwami alternatywnymi – LPG/CNG, chłodzenia, smarowania, zasilania powietrzem, wylotowy spalin, zapłonowy, rozruchowy, wspomagania rozruchu i nagrzewania silnika, napędy alternatywne).

W książce podano także rodzaje i właściwości paliw silnikowych (benzyny, oleju napędowego i paliw alternatywnych) oraz scharakteryzowano proces tworzenia mieszanki palnej i przebieg procesu spalania.

Książka jest bogato ilustrowana kolorowymi rysunkami, schematami i zdjęciami. Przeznaczona jest dla dla uczniów szkół średnich o profilu samochodowym, a także wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o informacje dotyczące budowy i działania współczesnych silników spalinowych.

 

Dowiedz się więcej

Zdaniem czytelników: Główną przyczyną unieruchomień diesli jest paliwo
Zdaniem czytelników: Główną przyczyną unieruchomień diesli jest paliwo

Sondaż, który przeprowadzaliśmy w lutym poświęcony był problemom z uruchomieniem silników Diesla podczas mrozów. Większość z Państwa deklarowała, że przyczyną unieruchomienia pojazdu najczęściej jest zamarznięte paliwo. Drugim z kolei wskazywanym powodem był rozładowany akumulator. Jak wynika z sondażu blisko 70% osób biorących udział w ankiecie oceniło problemy z  paliwem i akumulatorem jako główny powód unieruchomień […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 8 sierpnia 2013, 9:24 0 0

Czy ten podręcznik ma numer dopuszczenia Ministerstwa Edukacji Narodowej?

Odpowiedz