Naprawiamy z Texą – Fiat Ulisse 2.2 JTD – rozwiązanie

, 13 sierpnia 2013, 13:05

Urządzenie diagnostyczne wyświetla komunikat o przepełnionym lub niedrożnym filtrze FAP. Próba regeneracji filtra nie przynosi jednak żadnych rezultatów. Co może być przyczyną? Przedstawiamy sposób odnalezienia usterki.

Rozwiązanie problemu – porada Texa

Oprogramowanie Texa IDC4 Car Plus podaje bogatą informację, która dodatkowo, dzięki pakietowi Tex@info zawierającemu przydatne narzędzie, jakim jest wyszukiwarka sieciowa wspierana przez Google, może być automatycznie przeglądana. Aby uruchomić wyszukiwarkę wystarczy nacisnąć przycisk „Rozwiązane problemy”:

Wybrany przez mechanika samochód od razu jest zdefiniowany, teraz naciskamy przycisk „Wyszukanie”.

Z listy wybieramy hasło, które odpowiada opisywanemu problemowi:

W omawianym przypadku problem spowodowany jest niewłaściwym ułożeniem przewodów czujnika ciśnienia różnicowego, co powoduje przedostawanie się wody do czujnika, co wpływa na błędne wskazania. Przedstawiony biuletyn obrazuje, w jaki sposób należy przeprowadzić modyfikację mocowania, aby przywrócić właściwe funkcjonowanie czujnika.

W wielu przypadkach właściwa informacja pozwala zaoszczędzić wiele czasu. W każdym dzisiejszym warsztacie znajduje się co najmniej jedno urządzenie diagnostyczne, to dziś już standard. Trzeba jednak pamiętać, że żadne urządzenie nie myśli za użytkownika i nie zastąpi logicznego myślenia. Jeśli dodatkowo mamy możliwość skorzystania z doświadczenia i wiedzy innych, jak to się dzieje w przypadku skorzystania z funkcji "Szukaj od Google" dostępnej w oprogramowaniu TEXA IDC4, mamy zdecydowanie większe szanse na szybkie rozwiązanie problemu niż podczas szukania rozwiązania samemu.

Dziękujemy za podejmowane próby odnalezienia przyczyny usterki. Upominkami od firmy Texa postanowiliśmy nagrodzić użytkownika o loginie: AUTOZIBI. Skontaktujemy się z nim drogą mailową.

Przypominamy, że pod uwagę brane są tylko odpowiedzi zalogowanych użytkowników (jeśli nie jesteś posiadaczem konta na MotoFocus.pl, zarejestruj się klikając w link)

Dowiedz się więcej

Nowy cykl: Naprawiamy z Texą – Fiat Ulysse 2.2 JTD
Nowy cykl: Naprawiamy z Texą – Fiat Ulysse 2.2 JTD

W ramach naszego nowego cyklu artykułów, mechanicy będą mogli spróbować odnaleźć przyczynę usterek samochodów. Najlepsza odpowiedź w każdym odcinku będzie nagradzana upominkami od firmy Texa. Na początek diagnozujemy Fiata Ulysse z silnikiem diesla. Komunikat o przepełnionym lub niedrożnym filtrze FAP Obecnie ekologia i wszystko co jest z nią związane wiedzie prym w wielu dziedzinach życia. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!