Nagroda dla zintegrowanego systemu radaru i kamery Delphi

, 30 lipca 2013, 14:36

Technologia firmy Delphi – RACam otrzymała nagrodę magazynu Automobil Produktion za rok 2013 w kategorii „Najbardziej Innowacyjne Technologie – Bezpieczeństwo”. RACam to pierwszy na świecie zintegrowany system radaru i kamery.

Nagroda dla RACam

System RACam firmy Delphi, którego wprowadzenie do produkcji jest spodziewane w przyszłym roku, składa się z kompaktowego systemu zintegrowanego radaru i kamery wizyjnej, pozwalającego na instalowanie inteligentnego tempomatu, systemu ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, systemu ostrzegania przed zderzeniem z przodu, systemu minimalizowania skutków zderzenia z pojazdem jadącym z przodu, autonomicznego systemu hamowania, rozpoznającego zarówno pieszych jak i inne samochody oraz wykorzystanie innych zaawansowanych technologicznie systemów, umożliwiających producentom samochodów osiągnięcie maksymalnej liczby gwiazdek w testach EuroNCAP.

Beth Schwarting, vice prezes Delphi Electronic Controls, powiedziała:

– „Badania pokazały, że 90% wypadków jest spowodowanych przez błędy kierowców; ten problem może zostać znacznie zredukowany przy wykorzystaniu technologii. Jury złożone z ekspertów branży motoryzacyjnej uznało opracowany przez Delphi system RACam za najlepsze innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa; nagrodzono jego potencjał mogący wspomóc Europę w dążeniu do zredukowania liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych o połowę do roku 2020.".

Dowiedz się więcej

Delphi zaprezentuje koncepcyjny samochód z systemem MyFi
Delphi zaprezentuje koncepcyjny samochód z systemem MyFi

Podczas salonu IAA 2013, który odbędzie się we wrześniu we Frankfurcie, Delphi Automotive zaprezentuje pojazd koncepcyjny wyposażony w system MyFi Connecting with Safety. Będzie on pokazywał współpracę technologii dostarczających informacje i rozrywkę oraz technologii zapewniających bezpieczeństwo. Rozproszenie uwagi kierowcy w trakcie jazdy to poważny problem. Według Międzynarodowej Organizacji ds. Zapobiegania Wypadkom Drogowym Drogowym (International Organisation […]

Układ kierowniczy i zawieszenia – nowe części i katalog Delphi
Układ kierowniczy i zawieszenia – nowe części i katalog Delphi

Firma Delphi wprowadziła 98 nowych numerów części, uzupełniających program przeznaczony do napraw układów kierowniczych i zawieszenia. Firma wprowadziła też nową edycję europejskiego katalogu części układów kierowniczych i zawieszenia. Nowości Delphi W katalogu zawarta jest wiodąca oferta komponentów dla układów kierowniczego i zawieszenia, przeznaczonych dla pojazdów wyprodukowanych w Europie i w Azji, obejmująca ponad 90% europejskiego […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!