Partnerstwo i wspólne badania firm Castrol i TomTom

, 23 lipca 2013, 14:00

Producent olejów silnikowych Castrol zawarł współpracę z producentem nawigacji – firmą TomTom. Jej celem jest przeprowadzenie badań i sporządzenie raportu na temat konsekwencji jazdy typu „zatrzymanie – ruszanie”.

Wspólna inicjatywa Castrol i TomTom

Raport pokazujący konsekwencje jazdy typu „zatrzymanie – ruszanie” w 50 miastach i regionach świata zostanie opublikowany przez Castrol i TomTom we wrześniu 2013 r. Z dotychczasowych badań firmy Castrol wynika, że kierowcy każdego roku mogą zatrzymywać się i ruszać ponownie nawet 18000 razy. Zaawansowane informacje firmy TomTom o ruchu drogowym pozwolą przeanalizować zachowania kierowców w tym zakresie.

Gareth Bracchi, starszy technolog w firmie Castrol powiedział:

– „Ruch typu „zatrzymanie – ruszanie” jest globalnym problemem, który nie tylko wpływa na czas podróży, ale również powoduje mikroskopijne uszkodzenia silników. Dzięki partnerstwu z firmą TomTom będziemy mogli dokładnie zmierzyć średnią liczbę zatrzymań na kilometr drogi w zdefiniowanych granicach miast, ustalić, gdzie panuje największy ruch i pokazać, w jakich miastach kierowcy są najbardziej narażeni na uszkodzenia silników spowodowane taką jazdą."

Badania pozwolą ustalić warunki drogowe w 50 kluczowych miastach i regionach świata, m.in. w Ameryce Północnej (Nowy Jork), Australii (Sydney), Azji (Pekin, Bangkok, Dżakarta, Kuala Lumpur, Hongkong), Ameryce Południowej (Rio de Janeiro) i Europie (Londyn, Stambuł, Moskwa).

Dowiedz się więcej

Nowy Prezes firmy Castrol
Nowy Prezes firmy Castrol

Paul Waterman został nowym prezesem firmy Castrol. Zastąpił na stanowisku Mike’a Johnsona, który po niemal dwudziestu latach pracy w BP, odszedł ze stanowiska prezesa firmy Castrol i wiceprezesa BP Paul Waterman prezesem Castrola Nowy prezes, który z firmą Castrol związany jest od 1994 roku, przez 11 lat zbierał doświadczenia w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i […]

Bosch współpracuje z firmą Castrol
Bosch współpracuje z firmą Castrol

Dział branżowy Bosch Automotive Aftermarket oraz Castrol zawarły umowę o współpracy na rynku europejskim. Na jej mocy firma Castrol staje się preferowanym dostawcą olejów i smarów Castrol dla europejskich warsztatów Bosch Car Service oraz AutoCrew za pośrednictwem wybranych dystrybutorów. Oleje i smary Castrol dla 7000 warsztatów partnerskich Bosch W ok. 16 000 warsztatów Bosch Service […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!