Continental pracuje nad samochodowym autopilotem

, 16 lipca 2013, 8:41

Firma Continental uzyskała pozwolenie na testowanie samodzielnie poruszającego się samochodu w ruchu ulicznym. Pojazd przejechał po drogach publicznych stanu Nevada około 25 tys. kilometrów. Firma zapowiada, że w 2016 roku zaoferuje rozwiązania umożliwiające częściowo samodzielne poruszanie się aut po drogach.

– „Samochody z autopilotem są naturalnym etapem na drodze rozwoju systemów wsparcia kierowców, które obecnie są w sprzedaży. Samochód przyszłości będzie oferował automatyczne prowadzenie w różnych warunkach – np. w korkach lub na placu budowy. Kierowca będzie mógł w dowolnym momencie wybrać, czy sam chce prowadzić, czy też powierzyć tę czynność systemowi.” – wyjaśnia Christian Singer, szef działu systemów i technologii motoryzacyjnych firmy Continental.

W 2016 roku firma planuje wprowadzić do sprzedaży systemy umożliwiające częściowo zautomatyzowane prowadzenie pojazdu. Rozwiązania radzące sobie ze skomplikowanymi scenariuszami drogowymi powinny być gotowe w 2020 roku, a pełna automatyzacja prowadzenia seryjnie produkowanych pojazdów stanie się możliwa w 2025 roku.

Dowiedz się więcej

Continental uruchamia niezależny od pogody system testowania opon AIBA
Continental uruchamia niezależny od pogody system testowania opon AIBA

System testowania opon AIBA, uruchomiony przez firmę Continental, pozwala na przeprowadzenie testów hamowania bez udziału kierowcy, niezależnie od stanu nawierzchni, temperatury powietrza oraz innych warunków atmosferycznych. Testy opon 365 dni w roku Nowy obiekt powstał w centrum badawczo-rozwojowym Continental pod Hanowerem. Jego uruchomienie umożliwia przeprowadzanie testów przez 365 dni w roku w klimatyzowanym pomieszczeniu, przy […]

Continental AG ponownie na liście największych spółek niemieckiej giełdy
Continental AG ponownie na liście największych spółek niemieckiej giełdy

Continental AG po sesji 24 września 2012 r. powróci do składu indeksu DAX30 skupiającego największe spółki notowane na Niemieckiej Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie nad Menem. Od 2008 kapitalizacja jednego z największych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego wzrosła z 4,6 mld euro do 16,8 mld euro w 2012 r. „Cieszymy się z naszego powrotu do grona […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!