Temot International inwestuje w katalogowe bazy danych

, 24 czerwca 2013, 9:09

Zrzeszenie dystrybutorów Temot International, obecne w Polsce poprzez firmę Moto-Profil, rozwija projekt nazwany Data Management, którego wyniki w postaci bazy danych katalogowych zamieszczone są w najnowszej wersji katalogu elektronicznego Moto-Części on-line, sygnowanego przez sieć ProfiAuto.

Lepsza jakość baz danych

Dobór właściwej części zamiennej do samochodu jest tyleż ważny, co trudny. Wie o tym każdy mechanik i sprzedawca. W wielu przypadkach nie pomagają ani katalogi drukowane, ani elektroniczne i powstaje potrzeba zamówienia u dystrybutora czy w hurtowni dwóch lub więcej rodzajów tego samego artykułu, po czym następuje przymiarka do faktycznie zabudowanej w pojeździe części, a pozostałe są odsyłane. Dla każdego uczestnika tego łańcucha dostaw sytuacja ta powoduje stratę pieniędzy, czasu i wysiłku.

Jednym z zadań, jakie postawiła sobie firma Temot International wraz z jej członkami i współpracującymi dostawcami jest poprawienie jakości używanych baz danych i stworzenie przejrzystych, graficznych interfejsów katalogowych. Obecnie wdrożono trzy moduły tego rozwiązania w obszarze układów zawieszenia i kierowniczych, EMS – części elektronicznego sterowania silnikiem (Engine Management Systems) oraz układów wydechowych. W katalogu Moto-Części moduły te dostępne są pod ikonami z lewej strony ekranu. Kolejnym zastosowanym modułem będą rozrysowane elementy układów hamulcowych.

Grafika przedstawia dany kompletny schemat, przy czym obrazek jest interaktywny, tzn. klikając na wybrany element otrzymuje się listę artykułów wszystkich możliwych dostawców, jakimi dysponuje magazyn Moto-Profilu dla tej części.

Nad jakością danych pracuje kilkanaście osób, najczęściej są to Product Menadżerowie posiadający rozległą wiedzę dot. danego układu, mogący naocznie zweryfikować poprawność doboru części do rysunku, jeśli wymaga tego sytuacja. Jakość tak zbudowanej bazy danych użytej w katalogu Moto-Części jest znacznie lepsza niż wielu innych e-katalogów opierających się jedynie na popularnym dostawcy bazy danych.

Więcej informacji o Temot International

Temot International jest jedną z czterech największych tzw. ITGs w Europie (międzynarodową grupą handlową). Jest to zrzeszenie obecnie 32 najlepszych niezależnych firm dystrybucyjnych z Europy, Izraela i RPA. Jednym z udziałowców (ponieważ TI jest spółką prawa handlowego) jest również potężna amerykańska organizacja AAPA. Celem działania Temot International jest kreowanie wartości dodanej w łańcuchu logistycznym pomiędzy producentem a dystrybutorem, szerzenie wiedzy i dobrych praktyk, wykorzystywanie efektu synergii w celu zmniejszania kosztów działania swoich udziałowców, zmniejszanie ryzyka ich działalności i zwiększanie ich konkurencyjności. TI prowadzi własne projekty marketingowe i katalogowe.

Dowiedz się więcej

Moto-Profil gospodarzem zjazdu Temot International
Moto-Profil gospodarzem zjazdu Temot International

Na początku października Moto-Profil gościł radę nadzorczą i przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji Temot International. Spotkanie, zorganizowane w Polsce po raz pierwszy, było okazją do wizyty ponad 60 osób w siedzibie firmy Moto-Profil oraz dyskusji na temat obecnej sytuacji na europejskich rynkach. W środę, po oficjalnej części konferencji, przyszedł czas na uroczystą kolację w jednej […]

Wyróżnienie Ruban D’Honneur dla firmy Moto-Profil
Wyróżnienie Ruban D’Honneur dla firmy Moto-Profil

Moto-Profil znalazł się w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu European Business Awards (EBA) 2012/2013 w kategorii Import/Export. Firma dołączyła tym samym do grona firm uhonorowanych przyznawanym w ramach EBA wyróżnieniem Ruban D’Honneur, wręczanym krajowym zwycięzcom konkursu w poszczególnych kategoriach. European Business Awards Wśród nominowanych firm z Polski, to właśnie Moto-Profil został krajowym zwycięzcą, kwalifikując się do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 25 czerwca 2013, 8:25 0 0

Pięknie

Odpowiedz

Anonim, 18 stycznia 2014, 20:19 0 0

dokładnie , zamienniki jakie ostatnio się pokazują to jakaś wielka pomyłka!

Odpowiedz