Valeo wprowadza ponad 150 nowych referencji

, 11 czerwca 2013, 15:06

W czerwcu 2013 Valeo rozszerzyło gamę swoich produktów o 157 nowych referencji przeznaczonych do samochodów osobowych oraz ciężarowych. Są to elementy układu klimatyzacji (w tym filtry kabinowe), podnośniki szyb, sprzęgła, alternatory i rozruszniki, chłodnice, wycieraczki, oświetlenie oraz cewki zapłonowe i tarcze hamulcowe.

Oferta filtrów kabinowych zostaje rozszerzona o 2 referencje filtrów z aktywnym węglem, które Valeo dostarcza na pierwszy montaż.

  • 715719 z zastosowaniem do najnowszego BMW: Seria 1 (04/12>), Seria 3 (04/12>). To specyficzny filtr ze względu na swój nietypowy wygięty kształt. Valeo opracowało specjalny proces gięcia filtra, który gwarantuje, że fałdy na zakrętach filtra są jednorodne umożliwiając prawidłową filtrację.
  • Ref. 715720 ma zastosowanie w nowej uniwersalnej platformie MQB Volkswagen/Audi (Golf VII, Passat 8, Bulli, A3 Sedan). Docelowo 10 milionów samochodów będzie fabrycznie wyposażonych w filtr kabinowy Valeo. Filtr węglowy montowany na MQB będzie pierwszym filtrem z oferty Valeo oferującym technologię Ultrafine – gwarantującą podwyższoną sprawność filtracji dla lepszej ochrony zdrowia.

W maju Valeo wprowadziło na polski rynek antyalergiczne filtry ClimFilter Supreme, pierwsze antyalergiczne filtry kabinowe. Pierwsze 23 referencje obejmują kluczowe aplikacje na rynku europejskim.

W ofercie klimatyzacji pojawiają się 2 nowe sprężarki klimatyzacji do pojazdów Nissan X Trail (T31) i Suzuki Grand Vitara (YT4). Do oferty została przywrócona sprężarka o numerze 813200.

Gama podnośników szyb zostaje rozszerzona o 28 referencji do takich pojazdów jak Audi A1, SEAT Alhambra, Volkswagen Polo, Sharan, Tiguan, Touran, Toyota IQ, Mercedes klasy A, Peugeot 5008.

Gama sprzęgieł zostaje poszerzona o nową ref. KIT 4P do BMW Serii 3 i 5 oraz komplet sprzęgła do Hondy Accord i koncentryczne łożysko hydrauliczne do Fiata Brasile. Do oferty również dochodzą 4 pompy sprzęgła z zastosowaniem do pojazdów Alfa Romeo: 156, Daewoo: Kalos, (2002>) (LHD), FIAT: Palio, Lancia: Ypsilon. W dwumasowych kołach zamachowych wprowadzane są 3 referencje do FIAT: Doblo III (152) i Alfa Romeo: Giulietta.

Gama alternatorów i rozruszników zostaje powiększona o 18 alternatorów, w tym 16 regenerowanych i 2 nowe.

Ofertę systemów hamulcowych poszerzono o 1 tarczę hamulcową tylną dedykowaną do Peugeota 308 2007>.

Wprowadzono też 7 nowych referencji cewek zapłonowych dedykowanych do samochodów marki Ford, Fiat, Opel, Volvo, Toyota, Honda.

Oferta wycieraczek wzbogaciła się o 4 silniczki wycieraczek: przód i tył w tym Audi A2 (8Z0) oraz dla grupy PSA. Dodatkowo o 19 referencji powiększona zostaje oferta wycieraczek marki SWF. Do oferty Silencio XTRM wprowadzono 2 referencje dedykowane do marek Seat VW i Fiat.

W ramach oferty oświetlenia Valeo wprowadza 9 nowych aplikacji m.in. przednie i tylne lampy do Nissana Juke.

W segmencie chłodzenia silnika pojawiło się 18 nowych referencji. Do samochodu BMW serii 1 i 3 wprowadzono 4 chłodnice wody oraz 4 chłodnice powietrza, jak również chłodnicę wody do Toyoty Prius CVT.

Pobierz pełną listę nowości Valeo.
 

Dowiedz się więcej

ClimFilter Supreme – nowość od Valeo
ClimFilter Supreme – nowość od Valeo

ClimFilter Supreme marki Valeo to pierwszy filtr kabinowy w Europie neutralizujący alergeny. Pyłki, alergeny i filtry kabinowe Standardowe filtry przeciwpyłkowe lub węglowe nie są w pełni skuteczne w walce z alergenami. Pyłki mają wielkość od 6μm do 100μm i są zatrzymywane przez standardowe filtry. Jednak z czasem te wychwycone pyłki mogą uwalniać alergeny, które przedostają […]

Oprzyrządowanie do nowego czynnika chłodniczego R1234yf
Oprzyrządowanie do nowego czynnika chłodniczego R1234yf

Wprowadzenie nowego czynnika chłodniczego spowoduje konieczność doposażenia serwisów samochodowych w nowe urządzenia oraz przeszkolenie personelu. Liczne kontrowersje wśród producentów samochodów odnośnie bezpieczeństwa stosowania R1234yf wpłynęły na nowe wymagania względem urządzeń obsługowych oraz technologii prowadzenia obsługiwań i napraw klimatyzatorów samochodowych. Jest pewne, że opanowanie nowej kategorii usług będzie wiązało się z poniesieniem znaczących kosztów. Inwestor narażony […]

150 nowych referencji Valeo
150 nowych referencji Valeo

Valeo wprowadziło do swojej oferty 150 nowych referencji do samochodów osobowych. VCC – klimatyzacja W ofercie klimatyzacji pojawiły się 53 nowe referencje. W gamie filtrów kabinowych wprowadzono 6 ref., w tym 4 filtry zwykłe przeciwpyłkowe i 2 z aktywnym węglem do BMW 3 i X3. Rozszerzono również linię klimatyzacji o 5 ref. nagrzewnic i 1 […]

123 nowości Valeo
123 nowości Valeo

Firma Valeo wprowadziła do oferty 123 nowe referencje do samochodów osobowych. Poniżej szczegóły dotyczące nowości w poszczególnych liniach produktowych. VCC – klimatyzacja W gamie filtrów kabinowych wprowadzono 6 referencji, w tym 3 filtry zwykłe przeciwpyłkowe i 3 z aktywnym weglem. Na uwagę zasługuje ref. 715725 do Renault Clio IV (09/12>) dostarczana przez Valeo na pierwszy […]

Denso wprowadza parowniki
Denso wprowadza parowniki

Denso rozszerzyło program części układów klimatyzacji parowniki. Nowa linia składa się z 24 numerów katalogowych, które mogą być stosowane m.in. w pojazdach Grupy Fiat oraz samochodach marek Peugeot, Citroen i Renault. Każdy parownik Denso został wyprodukowany zgodnie z najwyższymi standardami, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję i długą żywotnością. Powłoka, którą jest pokryty […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!