Świecimy przykładem – jak wyglądają szkolenia Helli

, 10 czerwca 2013, 10:11

Trwa kolejny etap programu edukacyjnego Hella ,,Świecimy przykładem”. Organizator zaprasza na szkolenia nauczycieli, którzy później zdobytą wiedzę przekazują swoim uczniom. Podczas zajęć z podstaw diagnostyki, rozmawialiśmy z Zenonem Rudakiem – Kierownikiem Centrum Szkoleniowego Hella Polska.

Hella szkoli nauczycieli

Realizacja projektu edukacyjnego „Świecimy Przykładem” polega na organizacji przez Centrum Techniczne Hella Polska cyklicznych spotkań szkoleniowych dla nauczycieli ze szkół objętych projektem, na podstawie obustronnej umowy partnerskiej. Nauczyciele uczestniczą w interaktywnych i multimedialnych szkoleniach w siedzibie Hella Polska. Szkolenia prezentują szeroko pojęte spektrum ustalonej wcześniej (z uczestniczącymi w projekcie nauczycielami) tematyki, włączając w to działania praktyki warsztatowej.

24 maja 2013 r. odbyło się szkolenie z Podstaw Diagnostyki dotyczące Czujników Zarządzania Silnikiem z wyjaśnieniem sposobu pomiaru ich sygnału za pomocą oscyloskopu. Poprowadził je opiekun programu – Zenon Rudak. Oprócz wiedzy teoretycznej oraz praktycznej dla nauczycieli, podczas zajęć przekazywany jest także materiał do pracy dla uczniów.

– ,,Cały program podzielony jest na trzy części. Dzisiaj kończymy drugi etap, który w całości dotyczył diagnostyki. Ponieważ w ramach programu, każdy etap kończy się konkursem wiedzy dla uczniów, dziś przedstawimy ich opiekunom – nauczycielom zadania konkursowe i omówimy je. Potem w szkołach odbędą się konkursy, których laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Hella Polska. Wśród nagród będzie wyjazd do jednej z naszych placówek badawczych. Wyniki konkursu będą znane pod koniec września 2013 r." – powiedział Zenon Rudak.

W kolejnym etapie programu, szkolenia będą dotyczyć szeroko pojętych systemów termicznych. Organizatorom zależy, by dotyczyły one jak najszerszego spektrum pojazdów, łącznie z samochodami hybrydowymi. Tematyka dotyczyć będzie m.in. chłodzenia silnika, chłodzenia powietrza doładowania, klimatyzacji. Zostaną także zorganizowane szkolenia praktyczne, których celem będzie jeszcze lepsze przygotowanie nauczycieli do przekazywania wiedzy uczniom. Program Helli cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony szkół technicznych. Niewykluczone, że już w przyszłym roku liczba jego uczestników powiększy się.

– ,,Obecnie współpracuje z nami osiem szkół. Wyznaczeni przez nie nauczyciele to wybitni fachowcy w swojej dziedzinie. Mamy pewność, że dobrze przekażą otrzymaną wiedzę późniejszym mechanikom. Zastanawiamy się nad poszerzeniem tej liczby w przyszłym roku, ale ostateczne decyzje zostaną w tej kwestii podjęte dopiero po zatwierdzeniu budżetów marketingowych i reklamowych. Zainteresowanie naszym programem ze strony szkół wzrasta. Nieco pomógł w tym także wpis na stronie waszego portalu." – dodał Kierownik Centrum Szkoleniowego Helli.

Hella wspiera uczestników programu także wypożyczając szkołom sprzęt warsztatowy. W drugim etapie ,,Świecimy przykładem" nauczyciele i uczniowie mogli przez określony czas użytkować tester diagnostyczny mega macs 66, wykorzystywany w profesjonalnych warsztatach. Do szkoły przyjeżdżał specjalista Helli, który prowadził instruktaż użytkowania testera oraz demonstrował jego funkcjonalność.

Na szkoleniu, które odbyło się 24 maja, obecny był Grzegorz Trawiński – współautor książki ,,Pracownia diagnostyki pojazdów samochodowych".
Na zdjęciu obok widać moment przekazania książki przedstawicielce Zespołu Szkół Mechaniczno-Budowlanych z Częstochowy.

Jako patron inicjatywy, będziemy na bieżąco informować o dalszym rozwoju programu „Świecimy Przykładem”.

Dowiedz się więcej

Hella świeci przykładem
Hella świeci przykładem

Pod koniec 2012 roku Hella Polska rozpoczęła drugi etap pierwszej edycji własnego programu edukacyjnego pod nazwą „Świecimy Przykładem”. Program ten skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych o kierunku samochodowym. Program edukacyjny Helli Hella Polska organizuje szkolenia dla nauczycieli i wyposaża ich w zestawy materiałów edukacyjnych. Nauczyciele uczestniczący w programie z kolei przygotowują na […]

HELLA pomaga kształcić mechaników
HELLA pomaga kształcić mechaników

HELLA Polska realizuje projekt społeczno-edukacyjny, w którym bierze udział osiem szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Dzięki niemu, przyszli mechanicy mają szansę zdobyć wiele praktycznych umiejętności już w szkole. MotoFocus.pl został patronem tej inicjatywy. Celem programu ,,Świecimy przykładem" jest wsparcie techników samochodowych poprzez dostarczanie przez HELLA praktycznej wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań, stosowanych w motoryzacji. Program […]

Hella powraca, by świecić przykładem
Hella powraca, by świecić przykładem

Wraz z nowym rokiem szkolnym działanie wznowił edukacyjny program Helli – ,,Świecimy przykładem”. Nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych spotykają się w siedzibie firmy, by zdobywać wiedzę, którą następnie przekazują swoim uczniom. Tematem trzeciego już etapu szkoleń były systemy termiczne. Nasz portal jest patronem medialnym programu. Z kagankiem oświaty do nauczycieli Kilkunastu nauczycieli przybyło do siedziby Hella […]

Rusza druga edycja akcji edukacyjnej HELLI
Rusza druga edycja akcji edukacyjnej HELLI

Koncern HELLA rozpoczyna drugą edycję akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem”. Jest ona skierowana do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół technicznych o kierunku samochodowym. Opracowany i prowadzony przez specjalistów HELLA Polska program nauczania sprawdził się podczas pierwszej edycji, w której uczestniczyli dydaktycy z 8 szkół z różnych województw. Przygotowania do kolejnej kampanii ruszają już w marcu. Druga edycja akcji […]

Rusza druga edycja akcji edukacyjnej HELLI
Rusza druga edycja akcji edukacyjnej HELLI

Koncern HELLA rozpoczyna drugą edycję akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem”. Jest ona skierowana do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół technicznych o kierunku samochodowym. Opracowany i prowadzony przez specjalistów HELLA Polska program nauczania sprawdził się podczas pierwszej edycji, w której uczestniczyli dydaktycy z 8 szkół z różnych województw. Druga edycja akcji edukacyjnej trwać będzie od września bieżącego roku do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!