Firestone inwestuje w fabrykę w Wolsztynie

, 6 czerwca 2013, 9:08

Firestone Industrial Products Co. L.L.C. zainwestuje 2,7 miliona dolarów w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Wolsztynie. Inwestycja rozpoczęła się na początku maja 2013 r.

Polska fabryka Firestone w rozbudowie

Fabryka w Wolsztynie jest jednym z sześciu zakładów koncernu, produkujących sprężyny powietrzne na globalny rynek. Inwestycja ma zwiększyć teren fabryki o około 40 tys. metrów kwadratowych i zapewnić większą pojemność magazynów.

Piotr Bogaczyński, Dyrektor Zarządzający Firestone Industrial Products Europe, powiedział że ekspansja pozwoli firmie jeszcze szybciej odpowiadać na potrzeby klientów. Ze względów geograficznych, dużą zaletą wolsztyńskiej fabryki jest jej położenie w niedużej odległości od centrum technicznego firmy w Holandii.

– ,,Większa powierzchnia magazynowa pozwoli nam przechowywać na miejscu większy zapas towarów, dzięki czemu szybciej będziemy mogli je wysyłać do naszych klientów. Dzięki krótszym terminom dostaw będziemy mogli lepiej wspierać zarówno obecnych, jak i nowych klientów. – powiedział kierownik wolsztyńskiego zakładu, Paweł Gajda.

Dowiedz się więcej

Opony Firestone zwyciężyły zimowy test TUV
Opony Firestone zwyciężyły zimowy test TUV

Coraz popularniejsze w Polsce opony Firestone dobrze spisują się w zimowych warunkach. Winterhawk 2 EVO, tegoroczna nowość w gamie opon zimowych Firestone, to najlepsza spośród testowanych w tym roku przez TUV Automotive opon zimowych na śniegu i podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Bardzo dobrze spisują się również na suchej nawierzchni. Firestone Winterhawk 2 EVO to […]

KYB wprowadza kolejne referencje
KYB wprowadza kolejne referencje

Oferta marki KYB poszerzyła się o nowe amortyzatory. Części są przeznaczone dla pojazdów marek Chrysler, Citroen, Fiat, Peugeot i Toyota. Wszystkie produkty są już dostępne w ofercie firmy. Szczegółowe informacje na temat nowych produktów i ich zastosowań można znaleźć w załączonej grafice oraz najnowszym biuletynie. Pobierz biuletyn produktowy KYB 2013/07.

Otwarcie fabryki filtrów DPF we Wrocławiu
Otwarcie fabryki filtrów DPF we Wrocławiu

Japońska firma Sumika Ceramics Poland będzie produkować w Polsce filtry DPF. We Wrocławiu właśnie otwarto fabrykę, która ma dać zatrudnienie około 300 Polakom. Polska fabryka Sumika Ceramics Inwestycja powstała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK" podstrefa Wrocław. Działalność fabryki będzie opierać się na produkcji glinowo-tytanowych filtrów cząstek stałych do silników Diesla, zwanych w skrócie […]

Nowa inwestycja Dayco w Tychach
Nowa inwestycja Dayco w Tychach

Jeszcze w 2013 roku Dayco uruchomi fabrykę, w której będą powstawały koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych na pierwszy montaż w silnikach europejskich odbiorców. Produkcja będzie zlokalizowana w hali Segro Industrial Park Tychy, w tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracę znajdzie tam blisko 300 osób.  

Opony Bridgestone i Firestone wyróżnione w testach
Opony Bridgestone i Firestone wyróżnione w testach

Rodzina opon zimowych Bridgestone Blizzak uzyskała wysokie oceny w teście przeprowadzonym przez niemieckie magazyny motoryzacyjne. Sukces odniosły także opony Firestone Winterhawk 3, które zwyciężyły w teście automobilklubów. Opony Bridgestone Blizzak LM-32 „wysoce zalecane” Model zimowy Blizzak LM-32 zyskał aprobatę dwóch renomowanych, niemieckich czasopism motoryzacyjnych. Uzyskały ocenę „wysoce zalecane” od magazynu Autozeitung i uplasowały się na […]

Firestone z Gazelą Biznesu
Firestone z Gazelą Biznesu

Spółka Firestone Industrial Products Poland, producent resorów pneumatycznych, została nagrodzona tytułem Gazeli Biznesu. W imieniu Firestone Industrial Products Poland, w Gali wręczania statuetek i dyplomów uczestniczył Dyrektor zakładu produkcyjnego w Wolsztynie – Paweł Gajda. Otrzymał on dyplom za wyniki wolsztyńskiego zakładu w latach 2011-2013. Organizatorem konkursu jest dziennik „Puls Biznesu” i wywiadownia gospodarcza firma „Coface […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!