Zimowe awarie samochodów – statystyki firmy Starter

, 29 kwietnia 2013, 13:00

Firma Starter opublikowała raport podsumowujący awarie samochodów, które zdarzyły się podczas ostatniej zimy. Z raportu wynika, że najwięcej, bo aż 25 proc. wszystkich awarii pojazdów, dotyczyło problemów z akumulatorem.

Starter podsumowuje zimę

StarterStarter przygotowując się do długiego weekendu majowego opracował raport podsumowujący awarie samochodów, które zdarzyły się podczas ostatniej długotrwałej zimy. Z raportu wynika, że z 11.598 wezwań otrzymanych między 1 grudnia 2012 roku a 31 marca 2013roku najwięcej, bo aż 25 proc. wszystkich awarii pojazdów, dotyczyło problemów z akumulatorem. Na drugim miejscu znalazły się kłopoty z silnikiem (21 proc.). Na liście najczęstszych awarii trzecie miejsce zajęły usterki kół (9 proc.). Skuteczność udanych napraw na drodze, przy awariach do których wysłano mobilne warsztaty Startera wyniosła 89,5 %.

Raport firmy Starter podaje, że w 97 proc. problemy z akumulatorem polegały po prostu na jego wyładowaniu. Z kolei, najczęściej spotykanymi usterkami silnika były usterki mechaniczne (85 proc.), awarie układu smarowania (5 proc.), usterki układu doładowania (5 proc.) i pomniejsze awarie (5 proc.). Natomiast częste przebicia opon w 99 proc. dotyczyły awarii ogumienia.

StarterW przypadku, gdy natychmiastowa naprawa na drodze jest niemożliwa, pracownicy firmy Starter w ramach pakietu Starter Assistance Classic holują pojazd do pobliskiego warsztatu. Posiadacz samochodu może liczyć na bezpłatną pomoc tyle razy w ciągu roku, ile razy zajdzie taka potrzeba, a samochód będzie naprawiony bezpośrednio na drodze zarówno pod domem, jak i w trasie. W pakiecie tym nie ma limitu wieku na samochód, czyli klient zapłaci taką samą kwotę, niezależnie od wieku auta. W przypadku Starter Assistance Classic – mobilny serwis przyjedzie na miejsce zdarzenia niezależnie od rodzaju awarii.

Wartość dodana pakietu Starter Assistance Comfort polega na tym, że klient sam wybiera limit holowania, a także opcję i liczbę dni samochodu zastępczego. Kierowcy samodzielnie konfigurują zakres usług assistance, dopasowując go do swoich potrzeb i zasobności portfela. Posiadacze pakietu Starter Assistance Comfort mogą liczyć na pomoc w całej Europie.

Cena za pakiet Starter Assistance Classic wynosi 129 zł rocznie, zaś za Starter Assistance Comfort klient zapłaci od 179 zł rocznie.

 

Dowiedz się więcej

VW Caddy jako nowe mobilne warsztaty Starter
VW Caddy jako nowe mobilne warsztaty Starter

W odpowiedzi na rosnącą liczbę kierowców korzystających z assistance drogowego, firma Starter poszerzyła swoją flotę aut o kolejne 10 samochodów serwisowych Volkswagen Caddy. Starter to jedyna w Polsce firma naprawiającą ponad 60 proc. awarii samochodów bezpośrednio na drodze. Samochody zostały uroczyście przekazane mechanikom w siedzibie Volkswagen Group  Polska w Poznaniu. Mechanicy firmy Starter odbędą szereg szkoleń […]

Polscy mechanicy wśród najlepszych
Polscy mechanicy wśród najlepszych

Mechanicy firmy Starter wzięli udział w paneuropejskim przedsięwzięciu France Assistance, francuskiej organizacji świadczącej usługi assistance drogowego, w którego ramach Starter współorganizował pomoc dla klientów swoich partnerów z Holandii (ANWB) i Niemiec (ADAC). Celem przedsięwzięcia było zwiększenie skuteczności napraw na drogach Francji w okresie wakacji. Polscy mechanicy znaleźli się w czołówce europejskich mechaników pod względem skuteczności napraw na drodze, […]

Upały psują samochody
Upały psują samochody

Według mechaników firmy Starter wysokie temperatury są częstą przyczyną awarii silnika, akumulatora i kół samochodowych. To aż 50 proc. wszystkich awarii, do których wyjeżdżają mobilne warsztaty Startera w okresie letnim. Wysoka temperatura – więcej awarii samochodów O ile temperatura płynu chłodzącego silnik może tymczasowo sięgnąć 90-95 stopni Celsjusza, np. podczas długiego podjazdu w upale i kierowcy […]

Mobilny warsztat firmy Starter
Mobilny warsztat firmy Starter

Specjaliści firmy Starter, zajmującej się w assistance drogowym, dzięki mobilnym warsztatom są przygotowani niemal na każdy drogowy scenariusz. Co kryje się pod hasłem „mobilny warsztat”? 87 procent skuteczności mobilnych warsztatów Na pokładzie mobilnego warsztatu Starter znajduje się ponad 150 różnych narzędzi, w tym diagnostycznych, uniwersalnych dla wszystkich marek samochodów. Dzięki mobilnym warsztatom, mechanicy Startera usuwają […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!