Światło robi różnicę

, 5 marca 2012, 11:21

Warsztat wyposażony w profesjonalne oświetlenie czerpie z tego tytułu wiele korzyści, ponieważ klienci podświadomie utożsamiają jasne pomieszczenie z doświadczeniem i zaufaniem. Również pracownikom łatwiej i przyjemniej pracuje się w optymalnie oświetlonym pomieszczeniu, przez co ich praca jest bardziej wydajna.

Oświetlenie każdej z części warsztatu powinno być odpowiednio dostosowane do charakteru pracy w nim się odbywającej. Nie ulega wątpliwości fakt, że optymalny dobór światła ma zasadniczy wpływ na wykonywaną pracę, jak też wizerunek warsztatu w oczach klientów i innych partnetów handlowych.

Lakiernia z dobrym światłemWybierając oświetlenie warto wziąc pod uwagę poniższe kryteria:

1. Wpływ intensywności i jakości światła na wykonywaną czynność
2. Wpływ intensywności i jakości światła na proces związany z wykonywaną czynnością.
3. Rodzaj pomieszczenia.

Ponadto, światło powinno charakteryzować się niskim efektem migotania, nadmiernego błysku oraz przede wszystkim nie może być oślepiające.

Światło robi różnicę chociażby w przypadku kalkulacji kosztów naprawy

By poprawnie ocenić szkodę oraz ilość godzin pracy, jaką trzeba poświęcić naprawie, pojazd powinien być w całości równomiernie oświetlony. To jednak nie wystarczy, aby idealnie dopasować kolor naprawianego elementu. Czynność ta wymaga zastosowania światła przypominającego naturalne światło dzienne. Podsumowując: optymalne oświetlenie nie tylko pomaga uniknąć błędów lakierniczych, ale również kosztownego poprawiania naprawy.

Należy pamiętać o tym, że systemy oświetleniowe się starzeją i dlatego powinny być regularnie serwisowane. Natężenie światła stopniowo ulega pogorszeniu, co jest spowodowane eksploatacją, zanieczyszczeniami lub po prostu uszkodzeniem świetlówek. Aby uniknąć utraty wydajności, należy wymieniać świetlówki po około 10 000 godzin pracy (średnio co 5 do 10 lat).

Natomiast jakość światła może ulec poprawie po zastosowaniu stosunkowo prostych środków, np. lamp fluorosencyjnych z odbłyśnikiem.

Obecnie na rynku pojawiają sie coraz to nowsze systemy oświetleniowe wyposażone np. w nowej generacji stateczniki (elementy budowy żarówki), energooszczędne lampy. Dzięki temu efektywność dzisiejszych systemów oświetleniowych jest znacznie większa, a ich używanie tańszsze niż jeszcze 5 lat temu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!