Yamaha Motor Racing odnawia umowę z DuPont Refinish

, 19 kwietnia 2011, 0:00

Po bardzo udanym sezonie w 2010 roku, marka DuPont Refinish Italy przedłuża na drugi rok umowę współpracy z zespołem Yamaha Motor Racing, który obchodzi swoją pięćdziesiątą rocznicę w World Championship Grand Prix. Marka DuPont Refinish będzie nadal zaopatrywać zespół w swój lakier.


Marco Riva, dyrektor generalny Yamaha Motor Racing, powiedział: „Zeszły rok był dla nas zwycięski. Zespół, choć pod inną nazwą, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej, jego kierowcy zajęli pierwsze i trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, zaś Yamaha zajęła czołową pozycję w ogólnej klasyfikacji konstruktorów. Czekamy z niecierpliwością na obecny sezon, znów dysponując wsparciem ze strony DuPont Refinish i pierwszej klasy produktami.

Umowa pomiędzy firmami przewiduje, że na sezon MotoGP 2011 osiem samochodów ciężarowych IVECO Stralis 500, motocykle wyścigowe Yamaha YZR-M1, dach pit-stopu, garaż i wyposażenie promocyjne kwatery zostaną pokryte lakierem DuPont Cromax Deep Purplish Blue i DuPont Chromaclear VOC 3800S. W Europie będzie można natknąć się na ciężarówki przewożące wyposażenie zespołu Yamaha Factory Racing na europejskie tory wyścigowe – będzie na nich widnieć logo DuPont Refinish i slogan Pomalowane przez DuPont Refinish.

Adelio Casati, country business manager w firmie DuPont Refinish na teren Włoch i Grecji, powiedział: „Wybór lakieru przez zespół wyścigowy jest o wiele ważniejszy, niż by się mogło wydawać – nie chodzi tylko o to, by motocykle wyglądały fantastycznie podczas wyścigu. Lakier musi być wysokowydajny, nie tylko przy nakładaniu, gdzie najważniejsze jest, by sprzęt był jak najszybciej znów gotów do użytku, ale także w zdolności dopasowania koloru. Nie ma nic gorszego, niż źle dopasowany kolor na pojeździe i dlatego właśnie Cromax to idealny wybór – jest łatwy w nakładaniu i ma doskonałe właściwości dopasowywania kolorów. W 2010 mogliśmy zademonstrować Yamaha Motor Racing co potrafimy i wywarliśmy na nich takie wrażenie, że zdecydowali się odnowić umowę na rok 2011.

Na zakończenie Riva dodał: „Spełnieniem moich marzeń byłoby gdybyśmy powtórzyli zeszłoroczny sukces podczas naszego pięćdziesięciolecia w World Championship Grand Prix w roku 2011.

Na stronie http://www.yamahamotogp.com można zapoznać się z kalendarzem wyścigów i dowiedzieć się więcej o zespole Yamaha Factory Racing.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!