Konkurs blacharsko-lakierniczy Peugeot

, 17 grudnia 2010, 0:00

Peugeot Polska po raz siódmy zorganizował konkurs blacharsko-lakierniczy dla swojej sieci autoryzowanych serwisów. Początkowo konkurs dotyczył tylko lakiernictwa, później startowały w nim pary blacharz-lakiernik, zaś w tym roku zawody podzielono na trzy kategorie: najlepszy serwis blacharsko-lakierniczy, najlepszy blacharz oraz najlepszy lakiernik.

Pierwsza część konkursu (kategoria: najlepszy serwis) polegała na ocenie wiedzy teoretycznej i praktycznej blacharzy i lakierników, oraz organizacji i wyposażenia każdego audytowanego serwisu. Podczas 9 sesji blacharskich oceniono 66 blacharzy, a podczas 9 lakierniczych – 70 lakierników. Przeprowadzono 52 audyty sprawdzające wyposażenie i organizację, niezbędne do wykonania napraw zgodnie z technologią producenta (co jest warunkiem autoryzacji serwisu) oraz wyposażenie ponadstandardowe. Na wynik końcowy złożyła się suma punktów z audytów oraz średnia wyników osiagniętych przez lakierników i blacharzy z poszczególnych serwisów.

Drugą częścią konkursu były zmagania w kategoriach „Najlepszy Blacharz” oraz „Najlepszy Lakiernik”, w których startowali fachowcy, którzy indywidualnie mieli najlepsze wyniki w pierwszej części, niezależnie od wyników swoich serwisów, uzyskanych w pierwszej części. Test teoretyczny dla blacharzy wymagał ogromnej wiedzy na temat konstrukcji nowoczesnych nadwozi, która pomaga zrozumieć wymagania technologiczne napraw powypadkowych. Zadania praktyczne wykraczały poza codzienne naprawy, wymagając użycia technologii, które dopiero zaczynają być wykorzystywane w tej branży.

Test dla lakierników to sprawdzian wiedzy wymaganej na przykład od ekspertów ubezpieczeniowych w zakresie wad powłok lakierowych, ich przyczyn powstania i możliwych sposobów usunięcia. Dodatkowo oceniano także praktyczne umiejętności w usuwaniu takich wad.


Wyniki konkursu
Wyniki w kategorii „Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy Peugeot 2010”:

1. miejsce: Magurka – Bielsko-Biała
2. miejsce: Motomarket – Poznań
3. miejsce: MiR Prasek – Radom


Zwycięzcy w kategorii „Najlepszy Blacharz Peugeot 2010” (maks. 90 pkt.):

1. miejsce: Paweł Leniart – MAGURKA – Bielsko-Biała (82 pkt.)
2. miejsce: Zbigniew Jędrzejewski – ASO DUDEK – Częstochowa (79 pkt.)
3. miejsce: Krzysztof Grudnik – PORCZYŃSKI i Spółka – Piotrków Trybunalski (76 pkt.)

4. miejsce: Wojciech Zajączkowski – PZMot – Olsztyn (71pkt.)
5. miejsce: Sławomir Brzeziński – LONGIN BIELAK – Łomianki k/Warszawy (67pkt.)

Zwycięzcy w kategorii „Najlepszy Lakiernik Peugeot 2010” (maks. 280 pkt.):
1. miejsce: Piotr Bożyczko – PZMot – Olsztyn (261,5 pkt.)

2. miejsce: Krzysztof Brzeźniak – MAGURKA – Bielsko-Biała (259 pkt.)
3. miejsce: Marek Grzybowski – BUDMAT AUTO – Płock (256 pkt.)
4. miejsce: Bogumił Losz – BUDMAT AUTO 2 – Ciechanów (212,5 pkt.)

5. miejsce: Jarosław Rechciński – P.U.H. Nordyński – Łódź (207 pkt.)

Dowiedz się więcej

Konkurs Toyoty „Mechanik Roku 2011” rozstrzygnięty
Konkurs Toyoty „Mechanik Roku 2011” rozstrzygnięty

W salonie Toyota Okęcie odbył się finał ósmego konkursu „Mechanik Roku”. 1 października 2011 r. sześciu mechaników z sieci dilerskiej Toyoty zmierzyło się z pięcioma identycznymi zadaniami: od wymiany klocków hamulcowych do przypisania kluczyka Smart do auta. Zwycięzcą tej edycji konkursu został Piotr Wyszyński, pracujący w stacji Toyota Żerań w Warszawie. W tym roku Toyota […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!