Nowa kabina lakiernicza w ofercie dystrybutora

, 27 lipca 2016, 15:00

Inter Cars rozwija ofertę dla serwisów blacharsko-lakierniczych. Jedną z ostatnich nowości jest kabina lakiernicza RSBOX.

RSBOX 9000 to nowoczesna kabina, w której można lakierować pojazdy przy użyciu zarówno lakierów konwencjonalnych rozpuszczalnikowych, jak i lakierów wodorozcieńczalnych. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu turbowentylatora nawiewowego oraz wyciągowego z silnikami o mocy 7,5 kW. Silniki te umieszczone są bezpośrednio na wałku napędzającym turbowentylator. W efekcie, w przypadku zabrudzenia filtrów nie spadnie przepływ powietrza w kabinie, wynoszący 25 000 nm3/h.

Bardzo ważnym elementem jest wydajny wymiennik ciepła oraz palnik, który zapewnia oszczędne i efektywne nagrzanie powietrza w kabinie podczas lakierowania i suszenia pojazdu, nawet przy ujemnych temperaturach na zewnątrz. W RSBOX 9000 zastosowano nowoczesny, dwufazowy palnik włoskiej firmy Riello o symbolu RG5D. W wersji podstawowej jest on zasilany olejem opałowym. Możliwe jest jednak zamówienie go w wersji przystosowanej do zasilania gazem CMG lub LPG. Moc palnika to minimum 237 kW. W kabinie użyto czterobieżnego, wysokowydajnego wymiennika ciepła oraz systemu pełnego obiegu zamkniętego powietrza. W celu zniwelowania utraty temperatury jest ona zbudowana z paneli o grubości 50 mm wypełnionych wełną mineralną.

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest oświetlenie w postaci 32 żarówek LED (barwa dzienna), po 20 W każda, rozmieszczonych równomiernie po obu stronach kabiny pod kątem 45˚, pod plenum nawiewowym. Dodatkowo zamontowano oświetlenie dolne, które tworzą 32 żarówki LED, po 16 W każda (8 lamp, po 4 na stronę). Dzięki temu, w porównaniu do konwencjonalnych świetlówek, oszczędzamy 1 kW energii. Moc oświetlenia to aż 1100 lx.

Kabina posiada też pełne okratowanie oraz boczne drzwi serwisowe. W wersji standardowej wyposażona jest w podstawę, która umożliwia jej postawienie na wypoziomowanej posadzce z betonu klasy C16/20 bez konieczności budowania kanałów wentylacyjnych. Panel sterowania wykonany jest na podzespołach firmy Schneider. Zapewnia bardzo intuicyjną obsługę. Wyposażony jest w manometr ciśnienia, a zasilany bezpiecznym napięciem o mocy 24 V.

Firma Inter Cars przy zakupie kabiny zapewnia transport do klienta wraz z montażem oraz kominy czerpni i wyrzutni o wysokości do 5 m.

Dowiedz się więcej

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!