Wytyczne dotyczące renowacji dwóch nowych kolorów modelu Peugeot 208

, 25 lutego 2016, 12:32

W 2015 roku Peugeot odświeżył swój model 208. Nowy model charakteryzuje nie tylko nowy kształt karoserii, ale przede wszystkim wielowarstwowe matowe wykończenie. Zespół Techniczny Standox opracował zbiór praktycznych wskazówek dotyczących renowacji nowych kolorów specjalnych.

Premiera nowego modelu Peugeot 208 była okazją do zaprezentowania dwóch kolorów specjalnych: Ice Grey oraz Ice Silver. Każdy z nich to połączenia teksturowanego wykończenia z matowym lakierem bezbarwnym. Powierzchnia ma efekt pół-matu i jest specyficzna w dotyku. Z uwagi na to, że wcześniej takiego typu efekty nie należały do popularnych, renowacja tych lakierów może stanowić wyzwanie dla lakierników.

Standox opracował szczegółowe informacje dotyczące renowacji obu kolorów, które wyjaśniają jak poprawnie wykonać naprawę uszkodzonego elementu. Metryczka techniczna S14_1 zawiera wytyczne dotyczące proporcji w jakich należy wymieszać najpierw lakier bezbarwny Standocryl VOC 2K Clearcoat K9550, a następnie produkt Standox Special Matt aby uzyskać wymagany stopień efektu matowego. Pod koniec procesu wymagane jest zastosowanie dodatku strukturalnego, który pozwala uzyskać pożądany efekt wielowarstwowości.

Czystość i dokładność to warunki konieczne do spełnienia nie tylko w czasie mieszania produktów, lecz również podczas aplikacji. Ze względu na matowy efekt oraz specjalne wielowarstwowe wykończenie, usunięcie wtrąceń czy innych niedoskonałości poprzez szlifowanie lub polerowanie nie jest możliwe. Informacje zgromadzone przez markę Standox zawierają również wskazówki dotyczące ustawień pistoletu lakierniczego oraz odległości pistoletu od elementu podczas aplikacji. W metryczce znajdziemy również czas odparowania międzywarstwowego oraz czas schnięcia.

Karta TDS S14_1 jest dostępna na stronie www.standox.pl/tds. Zainteresowane warsztaty lakiernicze mogą również skontaktować się ze swoim lokalnym przedstawicielem marki Standox w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Dowiedz się więcej

Dwa nowe pigmenty z efektem od marki Standox
Dwa nowe pigmenty z efektem od marki Standox

Standox wprowadza do oferty dwa nowe pigmenty z efektem – Caribbean Blue Pearl Mix 290 oraz Indigo Fine Pearl Mix 289. Są one dostępne w opakowaniach o pojemności 250ml i mogą być stosowane zarówno z systemem Standoblue jak i Standohyd Plus. Niebieski Caribbean Blue Pearl Mix 290 charakteryzuje metaliczne ziarno z zielonkawym efektem i transparentnym […]

Praktyczne wskazówki od marki Standox dotyczące aplikacji systemu Standoblue  w warunkach o wysokiej wilgotności
Praktyczne wskazówki od marki Standox dotyczące aplikacji systemu Standoblue w warunkach o wysokiej wilgotności

Dbając o prawidłowy przebieg prac w warunkach o wysokiej wilgotności Standox zaleca stosowanie się do kilku rad. Zbyt mokra warstwa bazy może doprowadzić do powstania różnic kolorystycznych, na przykład: ciemniejszy odcień lub grubsze ziarno. Może pojawić się także efekt chmurzenia, ponieważ cząsteczki brązu i aluminium nie będą w stanie równomiernie się rozłożyć. Marcin Masikowski, Doradca […]

Nowy podkład gruntujący Spotfill Primer U3020
Nowy podkład gruntujący Spotfill Primer U3020

Standox rozszerza swoją linię podkładów o kolejny produkt. Podkład gruntujący Spotfill Primer U3020 ma na celu ochronę miejsc przeszlifowanych do gołego metalu. Dostępny w sprayu, jednokomponentowy podkład znacznie zmniejsza wkład pracy podczas naprawy. Produkt bardzo szybko schnie i jest łatwy w aplikacji, co wyraźnie skraca proces renowacji. Każdy lakiernik zna problem związany ze szlifowaniem. Pomimo […]

Komentarze

Brak komentarzy!