Kalendarz Spies Hecker 2016 z polskim akcentem

, 29 stycznia 2016, 14:28

W swoim nowym kalendarzu Team spirit 2016, Spies Hecker nawiązuje do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które w 2016 roku odbędą się we Francji.

W kalendarzu widzimy pracowników warsztatów Spies Hecker oraz ich prace – starannie odrestaurowane samochody klasyczne. Odnowione auta zostały sfotografowane w 11 warsztatach z 6 europejskich krajów – tworząc reprezentację Europy nawiązującą do tematu Euro 2016.

Ferrari 330 GT 2+2, wyprodukowane w roku 1967, zostało sfotografowane we Francji. Healey Silverstone z 1950 roku w kolorze ognistej czerwieni został uwieczniony we Włoszech. Zdjęcie eleganckiego Volvo P 1800 ES z 1971 roku zrobiono w Polsce – auto odrestaurowano w serwisie blacharsko-lakierniczym należącym do firmy AMX – Łódź, Autoryzowanego Dealera Toyoty. Fotograf Ramon Wink, który współpracuje przy tworzeniu kalendarzy marki Spies Hecker od wielu lat, zaprezentował samochody z ich najlepszej strony.

Samochód rajdowy oraz ultralekki helikopter
Na marcowej planszy kalendarza Spies Hecker widzimy bramę Stadionu Wankdorf w szwajcarskim mieście Berno, gdzie w 1954 roku odbył się finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, pomiędzy Niemcami a Węgrami. Wink wybrał to miejsce na wykonanie zdjęć auta BMW M235i Racing, będącego własnością Ursa Bossa właściciela firmy Carosserie G&G AG z miejscowości Niederwangen.

W lutym na zdjęciu możemy zobaczyć ultralekki dwu-miejscowy helikopter CH-7 podczas lotu. Maszyna należy do Rolanda Stockera, właściciela szwajcarskiego warsztatu Garage & Carosserie Massa, w którym starannie odrestaurowano helikopter.

Pierwszy wschodnioeuropejski samochód rajdowy Formuły 1
Joachim Hinz, Spies Hecker Brand Manager na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki powiedział: „Współpracując z muzeum Škoda, w czeskim mieście Mladá Boleslav, w którym obecnie produkowane są modele Fabia, Rapid oraz Octavia, udało się nam zrobić artystyczne zdjęcie samochodu rajdowego 966 Supersport. Auto udostępnił Milan Plucar i jego zespół z warsztatu Škoda Auto Kosmonosy Bodyshop. Ten wschodnioeuropejski samochód rajdowy Formuły 1 z 1950 roku jest jedynym dostępnym okazem modelu, którego istnieją zaledwie trzy egzemplarze.”

Zgłoszenia na rok 2017 już rozpoczęte
„Wszystkie pojazdy zostały odnowione z ogromną dbałością o szczegóły i są dowodem niezwykłej pasji, z jaką lakiernicy na całym świecie pracują używając produktów od marki Spies Hecker” – mówi Hinz. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia do kalendarza na rok 2017. Zdjęcia należy wysłać pocztą elektroniczną do 27 lutego 2016 roku na adres info-pl@axaltacs.com.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!