Nowy Wiceprezes Axalta, Prezes EMEA firmy Axalta Coating Systems

, 21 października 2015, 13:31

Axalta Coating Systems mianowała Matthiasa Schönberga na stanowisko Wiceprezesa Axalta – Prezesa regionu EMEA. Schönberg objął stanowisko 1 października 2015 roku.

Zadaniem Schönberga jest  zaplanowanie i realizacja strategii rozwoju dla regionu EMEA. Schönberg będzie pracował nad dalszym rozwojem firmy Axalta, konsekwentnie ulepszając najwyższej jakości produkty i usługi, których oczekują klienci. Schönberg przechodzi do Axalta Coating Systems z Continental AG, gdzie obejmował liczne stanowiska kierownicze, w tym CEO ContiTech Fluid Technology business oraz Executive Vice President Continental AG. W ciągu 17 lat pracy w Continental AG, Schönberg zgromadził ogromne doświadczenie w budowie modeli biznesowych opartych na wielu markach i wielu kanałach oraz tych ukierunkowanych na dystrybutora. Ma również doświadczenie w pracy z producentami samochodów osobowych.

Charlie Shaver, CEO Axalta, mówi: "Doświadczenie Mattiasa zdobyte w ciągu ostatnich 14 lat podczas pracy w Ameryce Północnej i Południowej w sektorze motoryzacyjnym i na rynku napraw renowacyjnych to wyjątkowe połączenie wiedzy i umiejętności, które teraz będzie procentowało w firmie Axalta. Jako członek globalnego zespołu Axalta, będzie pracował nad przełożeniem naszej wiedzy opartej na prawie 150 latach działalności na maksymalne efekty. Działania będą skierowane do naszych klientów z intensywnie rozwijającego się regionu EMEA.”

Schönberg mówi: “Jestem pod wrażeniem ogromnej dynamiki jaka towarzyszy firmie Axalta, jak również odniesionego przez nią sukcesu. Teraz kiedy już jestem członkiem zespołu Axalta, cieszę się na wspólne zwycięstwa jakie czekają na nas w przyszłości. Firma Axalta opiera się na innowacji, w połączeniu z intensywną penetracją rynku oraz działaniami ukierunkowanymi na klienta, stworzymy doskonałą platformę rozwoju dla całego regionu.”

Schönberg posiada nastepujące tytuły: Master of Business Administration, Master of Corporate Finance and Tax z Uniwersytetu w Bayreuth, Niemcy.

Dowiedz się więcej

Praktyczne wskazówki od marki Standox dotyczące aplikacji systemu Standoblue  w warunkach o wysokiej wilgotności
Praktyczne wskazówki od marki Standox dotyczące aplikacji systemu Standoblue w warunkach o wysokiej wilgotności

Dbając o prawidłowy przebieg prac w warunkach o wysokiej wilgotności Standox zaleca stosowanie się do kilku rad. Zbyt mokra warstwa bazy może doprowadzić do powstania różnic kolorystycznych, na przykład: ciemniejszy odcień lub grubsze ziarno. Może pojawić się także efekt chmurzenia, ponieważ cząsteczki brązu i aluminium nie będą w stanie równomiernie się rozłożyć. Marcin Masikowski, Doradca […]

150 lat historii Axalta
150 lat historii Axalta

W tym roku Axalta Coating Systems obchodzi 150-lecie swojej działalności w tworzeniu innowacyjnych systemów lakierniczych. Historia firmy rozpoczęła się w roku 1866, kiedy w Niemczech opracowano pierwsze produkty lakiernicze. Od tego momentu firmie towarzyszył dynamiczny rozwój, który doprowadził do osiągnięcia obecnej pozycji jednego z wiodących producentów lakierów ciekłych oraz proszkowych. „Wszyscy niezmiernie się cieszymy, że […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!