Axalta Coating Systems wspiera zawody Formuła Student w Austrii

, 11 sierpnia 2015, 12:00

Standox, jedna z trzech marek premium Axalta Coating Systems, globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, zaoferowała swoją pomoc przy procesie lakierowania samochodu wyścigowego. Auto zostało zaprojektowane przez zespół studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych z Wiednia na zawody Formuła Student 2015.

Samochód zespołu OS.CAR został oficjalnie zaprezentowany 16 lipca 2015 roku na Uniwersytecie Nauk Stosowanych. Wraz z pozostałymi 42 grupami studentów z całego świata weźmie udział w zawodach, które odbędą się w dniach 10 -13 sierpnia 2015 roku podczas wyścigów Formuły 1 Red Bull Ring w Spielbergu, w Austrii.

Formuła Student to znane, międzynarodowe zawody edukacyjne. Każdego roku są organizowane dla studentów inżynierii i zazwyczaj stanowią część pracy wykonywanej na zaliczenie. W ciągu roku studenci muszą zaprojektować, a następnie zbudować i zaprezentować jednoosobowy pojazd wyścigowy, by na koniec zarejestrować auto na serię zawodów statycznych oraz dynamicznych.

Andreas Auer, Marketing and Business Development Manager systemów lakierniczych Axalta w Austrii, wyjaśnił w jaki sposób doszło do realizacji projektu:

– „Z zespołem studentów inżynierii skontaktowaliśmy się w 2014 roku, szukali wtedy podkładu oraz warstwy nawierzchniowej dla wyścigówki, która miała wziąć udział w zawodach Formuła Student. Ponieważ Axalta ma ogromne doświadczenie w sportach motorowych, w tym w wyścigach Formuły 1 oraz NASCAR, bardzo spodobał się nam ten pomysł i z przyjemnością odwiedziliśmy studentów. Byli bardzo przekonujący i wykazali tak wielką pasję i zaangażowanie do tego projektu, że zdecydowaliśmy się ich wspomóc nie tylko przy samym procesie aplikacji lakieru.”

Pierwszy samochód CR-113 trafił do ośrodka szkoleniowego Axalta koło Wiednia. Doradcy techniczni Standox udzielali studentom porad oraz nadzorowali przygotowania samochodu do lakierowania. Prace zakończyli aplikacją jednego z profesjonalnych systemów lakierniczych marki Standox. Samochód CR-113 z powodzeniem przeszedł wszystkie kontrole techniczne i w sierpniu 2014 roku został zakwalifikowany do zawodów w Red Bull Ring w Spielbergu, w Austrii; co więcej znalazł się wśród finalistów.

W tym roku studenci wrócili do ośrodka szkoleniowego Axalta z nowym samochodem CR-115, nazywanym Mako (gatunek rekina). Doradcy techniczni marki Standox nadzorowali studentów podczas szpachlowania oraz szlifowania, a sami przejęli trudne zadanie malowania techniką airbrush. Za pomocą aerografu na przedniej części samochodu pojawiły się głowa, paszcza oraz zęby groźnie wyglądającego rekina.

Karin Franz, Human Resources Manager firmy Axalta w regionie Austrii i Szwajcarii powiedział:

– „Dzięki zawodom Formuła Student młodzi inżynierowie zdobywają cenne doświadczenie, które pomoże im w przejściu ze szkoły do miejsca pracy. Z prawdziwą przyjemnością wspieramy zespół OS.CAR. Życzymy im sukcesów za kierownicą nowego samochodu CR-115, który wygląda fantastycznie.”

Kolja Hosch, Head of Country Human Resources firmy Axalta w regionie EMEA, powiedział:

– „Chętnie pomagamy młodym ludziom w rozwijaniu umiejętności, które będą im potrzebne w życiu zawodowym. Współpraca zespołu Formuła Student z firmą Axalta może prowadzić do stworzenia obustronnie korzystnych relacji.”

Szczegółowe informacje dotyczące zespołu wyścigowego OS.CAR można znaleźć na stronie www.campus-racing.at. Informacje dotyczące Formuły Student w Austrii dostępne są na stronie www.fsaustria.at, można tez śledzić wydarzenia na Twitterze @fsaustria.

Więcej informacji dotyczących marki Standox oraz firmy Axalta można znaleźć na stronie internetowej Axalta Worldwide pod adresem www.axaltacoatingsystems.com.

Dowiedz się więcej

Lekka konstrukcja karoserii a innowacyjność w lakiernictwie
Lekka konstrukcja karoserii a innowacyjność w lakiernictwie

Axalta Coating Systems bada, w jaki sposób lekka konstrukcja karoserii wpływa na innowacyjność w dziedzinie lakiernictwa. Dr Klemens Bartmann, Global Director Technology OEM dla Axalta Coating Systems wygłosił referat na 28. Międzynarodowej Konferencji nt. lakiernictwa samochodowego SURCAR w Cannes (Francja). W swoim referacie Bartmann skupił się na wielopłaszczyznowych, lekkich konstrukcjach karoserii i niskotemperaturowych lakierach firmy […]

Nowy Brand Manager marki Cromax
Nowy Brand Manager marki Cromax

Dries Van den Bergh jest nowym Brand Managerem Cromax na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Do 2010 był członkiem zespołu ds. marketingu kolorystycznego, w tym koordynatorem informacji kolorystycznej, przedstawicielem na rynki EMEA ds. globalnej bazy danych kolorystycznych, jak również kierownikiem ds. kolorystycznych w Belgii. Do niedawna Van den Bergh piastował funkcję managera ds. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!