Renowacja lakieru na elemencie plastikowym

, 27 maja 2015, 12:52

Przy pomocy odpowiedniego, poprawnie zaaplikowanego produktu możliwe jest wykonanie renowacji lakieru na elemencie plastikowym. Spies Hecker ma w swojej ofercie liczne produkty z linii Plastic System – podkłady, dodatki i lakiery bezbarwne, które to umożliwiają.

Tomasz Kazakidis, Doradca Techniczny Spies Hecker, tłumaczy:

– „Lakierowanie tworzyw sztucznych nie musi być powodem do zmartwień dla warsztatów lakierniczych, pod warunkiem, że przestrzega się pewnych podstawowych kryteriów. Jednym z najważniejszych warunków osiągnięcia doskonałego rezultatu końcowego jest dokładna ocena początkowa.”

Na początku naprawy powłoki na elemencie plastikowym wymagana jest szczegółowa analiza determinująca czy dana część jest nowa czy stara, czy była lakierowana, zagruntowana czy może jest w stanie surowym.Lakiernicy powinni także ustalić, czy dana część z tworzywa sztucznego nie została uszkodzona lub nie była wcześniej naprawiana oraz czy jest odporna na działanie rozpuszczalników.

Tomasz Kazakidis mówi:

– „Brak wiedzy o częściach wykonanych z tworzyw sztucznych stanowi największe zagrożenie dla osiągnięcia dobrego rezultatu, a zatem należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć błędów podczas aplikacji lakieru”.

Po sprawdzeniu elementu z tworzywa sztucznego, należy go starannie oczyścić, aby zapewnić możliwie najlepszą przyczepność lakieru.Antystatyczny środek odtłuszczający, taki jak np. Permaloid Silicone Remover 7010 marki Spies Hecker, umożliwia oczyszczenie powierzchni oraz usunięcie z niej ładunku elektrostatycznego.Na tym etapie usuwane są zanieczyszczenia, które nie są rozpuszczalne w wodzie, a także niewielkie ilości smaru i oleju.W przypadku większości elementów wykończeniowych wykonanych z tworzyw sztucznych można użyć Permaloid Silicone Remover 7010 – środek zabezpiecza tworzywo przed przyciąganiem cząsteczek pyłu, które mogą mieć negatywny wpływ na końcowy efekt pracy.

Po dokładnym oczyszczeniu elementu z tworzywa sztucznego, lakiernik może dobrać odpowiednie produkty dla różnych etapów naprawy.Wszystkie produkty Spies Hecker zostały opracowane głównie z myślą o łatwości ich zastosowania. Jednakże, pomimo że lakierowanie części wykonanych z tworzywa sztucznego powinno być dość proste, zawsze występuje ryzyko pojawienia się komplikacji.

Tomasz Kazakidis mówi:

– “Przy lakierowaniu elementów wykończeniowych o różnych kolorach, co często ma miejsce w przypadku starszych samochodów lub części na zamówienie, dobór produktu może stanowić nie lada wyzwanie. Pamiętając o potrzebach warsztatów lakierniczych podczas opracowywania swoich produktów, Spies Hecker oferuje dodatkowo lakiernikom pełen wachlarz narzędzi by móc dokładnie dobrać kolor – spektrofotometr ColorDialog, oprogramowanie kolorystyczne CRPlus oraz wzornik Colour Index, a także wyszukiwarkę receptur online.Wierzymy, że te indywidualne rozwiązania systemowe, które oferujemy do renowacji elementów z plastiku umożliwią lakiernikom realizację zleceń niezależnie od stanu technicznego pojazdu, jego wieku, koloru czy też zastosowanego rodzaju tworzywa sztucznego, dając im pewność, że nasze rozwiązania się sprawdzą.”

 

Więcej informacji o systemie rozwiązań dla tworzyw sztucznych Spies Hecker na stronie www.spieshecker.pl. Z menu należy wybrać kategorię Produkty, a następnie Systemy produktowe.

Dowiedz się więcej

Superszybko schnący lakier bezbarwny
Superszybko schnący lakier bezbarwny

Nowy lakier bezbarwny Permasolid HS Speed Clear Coat 8800 od marki Spies Hecker zapewnia połysk w połączeniu z ekstremalnie krótkim czasem schnięcia. Opracowany na bazie innowacyjnej technologii żywic Permasolid HS Speed Clear Coat 8800 marki Spies Hecker, schnie w jedynie pięć minut w 60°C temperatury elementu, wyraźnie skracając czas procesu naprawy oraz czyniąc ją bardziej […]

Nowy produkt w portfolio Spies Hecker
Nowy produkt w portfolio Spies Hecker

Nowy wypełniacz gruntujący Permasolid HS Vario Primer-Surfacer 5340 może być wszechstronnie stosowany na rozmaitych rodzajach powierzchni. Jest to produkt o wysokiej zawartości części stałych, oferowany przez markę Spies Hecker w systemie Classic, który szczególnie dobrze nadaje się do wykonywania szybkich napraw samochodów osobowych. Produkt może być stosowany na różnych powierzchniach, takich jak goły metal, czy […]

Szybkie schnięcie produktów Spies Hecker podczas upałów
Szybkie schnięcie produktów Spies Hecker podczas upałów

W wysokich, letnich temperaturach materiały lakiernicze zachowują się inaczej w trakcie stosowania, niż w chłodniejszych porach roku. Oznacza to, że w zależności od temperatury i wilgotności powietrza lakier bezbarwny musi mieć odmienną recepturę. Trzy różne utwardzacze umożliwiają lakiernikom dostosowanie lakieru bezbarwnego Permasolid HS Speed Clear coat 8800 w różnych warunkach klimatycznych. Nowy utwardzacz Permasolid VHS […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!