Axalta Coating Systems zainwestuje w Meksyku

, 16 września 2014, 14:10

Axalta Coating Systems, globalny dostawca lakierów płynnych i proszkowych, ogłosiła, że zainwestuje 10,5 mln dolarów amerykańskich w Tlalnepantla (w Meksyku), w celu zwiększenia wydajności produkcji żywic wykorzystywanych do wytwarzania lakierów. Inwestycja ta ma zwiększyć i poszerzyć możliwości zakładu w Tlalnepantla, jednego z trzech zakładów produkcyjnych firmy Axalta w Meksyku i centrali firmy w Ameryce Łacińskiej.

– „Inwestycja ta podkreśla zaangażowanie firmy w rozwój Meksyku za pośrednictwem lokalnie produkowanych lakierów. Inwestycja pomoże klientom firmy Axalta na rynku producentów samochodów osobowych i komercyjnych. Oprócz wytwarzania produktów lakierniczych dla Meksyku, rozszerzenie działalności pomoże firmie także lepiej obsługiwać klientów na szerszym rynku obu Ameryk” – wyjaśnił Jorge Cossio, prezes Axalta w Ameryce Łacińskiej.

Zakład w Tlalnepantla już wytwarza lakiery dla kilku z największych na świecie producentów samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach, a także wiodących na rynku marek lakierniczych Axalta, w tym Standox, SpiesHecker i Cromax, wykorzystywanych przez wiele warsztatów.

– „Inwestowanie w Meksyku odzwierciedla nie tylko nasze zaangażowanie w dobro klientów, ale także zaufanie do lokalnych możliwości producentów jeśli chodzi o produkcję światowej klasy pojazdów na globalny rynek motoryzacyjny.  Nasza decyzja o inwestowaniu w Meksyku to także hołd oddany naszym pracownikom i ich zaangażowaniu zarówno w dobro firmy, jak i naszych klientów." – wyjaśnia Steven Markevich, Senior Vice President and President, OEM Automotive, Axalta.

Inwestycję w Meksyku poprzedziły publikowane w przeciągu ostatnich 16 miesięcy zapowiedzi dotyczące rozwoju działalności w Chinach, Niemczech i Brazylii.

Dowiedz się więcej

Axalta Coating Systems dostarczy lakiery do samochodów Mazda w Europie
Axalta Coating Systems dostarczy lakiery do samochodów Mazda w Europie

Globalny dostawca lakierów – Axalta Coating Systems, ogłosił, że Mazda Europe odnowiła współpracę z trzema globalnymi markami lakierniczymi należącymi do Axalta – Cromax, Spies Hecker i Standox. Umowa, która pozostanie wiążąca przez okres kolejnych dwóch lat, potwierdza, że Axalta jest autoryzowanym dostawcą lakierów dla dealerów i warsztatów lakierniczych Mazda w całej Europie. – „Jesteśmy zadowoleni […]

Nowy Global OEM Technology Director w firmie Axalta
Nowy Global OEM Technology Director w firmie Axalta

Dr Klemens Bartmann został powołany w firmie Axalta na stanowisko Director Global Technology dla rynku OEM. Jego działania będą polegały na opracowywaniu nowych technologii i produktów. Bartmann pracował do tej pory jako Director Product Management dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki firmy Axalta. Wnosi do swojej funkcji ponad 20 lat doświadczenia z poprzednich funkcji, […]

Axalta wycenia pierwszą ofertę publiczną
Axalta wycenia pierwszą ofertę publiczną

Axalta Coating Systems Ltd. wyceniła i zwiększyła wycenę swojej pierwszej oferty publicznej z kwoty 45 000 000 do 50 000 000 udziałów zwykłych, ustalając wartość każdego z nich na 19,50dolarów. Sprzedaż udziałów rozpoczęła się w środę, 12 listopada 2014 roku na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, pod oznaczeniem „AXTA.” Wprowadzający przyznali gwarantom 30-dniową opcję zakupu dodatkowych 7 500 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!