Identyfikacja koloru

, 30 lipca 2014, 12:23

Profesjonalny lakiernik to osoba wszechstronnie wykształcona w swojej dziedzinie, która nie należy do łatwych. Aby dokonać bezbłędnej naprawy nie wystarczy wprawna ręka i gruntowna wiedza. Ważna jest też umiejętność poprawnej identyfikacji koloru. Lakiernik powinien znać się na kolorach powłok lakierowych pojazdów lub przynajmniej potrafić je bezbłędnie określić i odtworzyć.

Narzędzia kolorystyczne są dużą pomocą, choć i tutaj potrzebna jest wiedza, jak z nich poprawnie korzystać, by uzyskać najlepsze rezultaty. Doświadczeni doradcy techniczni Spies Hecker – Mariusz Safarzyński, Tomasz Kazakidis i Jacek Głuszek prowadzą kursy obejmujące każdy immanentny element pracy lakiernika, od technik aplikacji po kolorystykę, kształcąc na wszystkich poziomach – od podstaw po zaawansowany, by sprostać potrzebom wszystkich klientów.

Spies Hecker przygotowała również zestaw narzędzi kolorystycznych do profesjonalnego zarządzania kolorem, ułatwiające odtworzenie najróżniejszych kolorów – od uni po kolory specjalne. Zestaw ten obejmuje:

  • Spektrofotometr Color Dialog
  • Komputer ColorTint HD
  • Program CRplus
  • Effect Index
  • Czytnik kodów kreskowych
     

– „Wprowadzenie do metod i technik dobarwiania, czy wpływ metody aplikacji na odcień koloru to tylko wybrane tematy poruszane w czasie szkolenia Color College, a niezwykle ważne w codziennej pracy lakiernika. Dbamy również, by nasi klienci skutecznie korzystali z narzędzi do zarządzania kolorem, bo od tego zależy efekt finalny naprawy” – mówi Mariusz Safarzyński, Koordynator Techniczny marki Spies Hecker.

Dowiedz się więcej

Pigmenty systemu Permahyd Hi-TEC w 250 ml puszkach
Pigmenty systemu Permahyd Hi-TEC w 250 ml puszkach

W odpowiedzi na potrzeby klientów, marka Spies Hecker wprowadza na rynek kolejne pigmenty systemu Permahyd Hi-TEC w poręcznych puszkach o pojemności 250 ml. Mniejsze opakowania rzadko oraz w niewielkich ilościach stosowanych pigmentów umożliwiają redukcję kosztu produktu oraz ograniczają do minimum marnowanie się niewykorzystanego w całości materiału. Mała puszka ułatwia lakiernikom precyzyjne dozowanie produktu, dostosowanie jego […]

Spies Hecker na targach Automechanika 2014
Spies Hecker na targach Automechanika 2014

Marka Spies Hecker zaprezentuje szeroką gamę nowoczesnych produktów i usług na międzynarodowych targach branżowych we Frankfurcie w Niemczech odbywających się w dniach 16-20 września 2014 r. Premiera programu Phoenix – narzędzie do doboru kolorów online Kolorystyka i lakiery wodorozcieńczalne będą stanowić główne obszary prezentacji marki Spies Hecker na jej wspólnym stoisku ze stowarzyszeniem technologii karoserii […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!