Szkolenia lakiernicze w Mobilnym Centrum Szkoleniowym Profix

, 30 kwietnia 2014, 10:55

Zapoznanie się z możliwościami nowoczesnego systemu doboru koloru jest interesujące dla niejednego lakiernika i kolorysty. Niestety nie zawsze ma on czas, aby zobaczyć lub nawet przeszkolić się w używaniu takiego systemu.

Firma Multichem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów uruchomiła Mobilne Centrum Szkoleniowe. Dzięki temu szkolenie lakiernicze może odbyć się w wybranym miejscu i czasie jakie odpowiada uczestnikom. Przeprowadzanie szkolenia w środowisku „naturalnym” lakiernika pozwala mu na swobodniejszą pracę i łatwiejsze przyswajanie wiedzy.

W skład takiego mobilnego zestawu wchodzą przede wszystkim komplety zestaw doboru koloru BlueLine z maszyną mieszalniczą włącznie, która pozwala utrzymywać równomierne zapigmentowanie kolorantów w puszce. BlueLine to zestaw lakierów 1K oraz 2K który pozwala na uzyskanie dowolnego koloru samochodu. Do przygotowania gotowej mieszanki służą nam program recepturowy zintegrowany z wagą elektroniczną oraz dokumentacja kolorystyczna w postaci chromatycznego wzornika kolorów (ColorTool).

ColorTool to wymalowane wzorniki umieszczone w estetycznej szafce. Ułożenie wg kolorów pomaga w prosty sposób odnaleźć każdą poszukiwaną recepturę nawet w wypadku, gdy nie znamy kodu koloru. Mając przygotowany gotowy lakier możemy z niego skorzystać lakierując dowolny element w pełni wentylowanej, przenośnej kabinie lakierniczej. To w kabinie istnieje możliwość zaprezentowania pełnych możliwości jakie dają produkty marki Profix.

W tym mini warsztacie mamy możliwość odtworzenia kompletnej powłoki lakierniczej, poczynając od szpachlówek, podkładów poprzez warstwę lakieru barwnego na polerowaniu powierzchni finalnej kończąc. W przypadku gdy uczestnicy zechcą pogłębić zdobytą w trakcie szkolenia wiedzę zostaną zaproszeni do stacjonarnego Centrum Szkoleniowego, które mieści się w siedzibie firmy. Mogą tam zapoznać się z całą gamą produktów i systemów mieszalnikowych Profix.

Osoby zainteresowane prezentacją mogą  kontaktować się z przedstawicielami regionalnymi firmy Multichem (dane kontaktowe na stronie www.multichem.pl) lub wysłać wiadomość na adres szkolenia@multichem.pl

Dowiedz się więcej

Lakiernia Standomobil znów jeździ po Polsce
Lakiernia Standomobil znów jeździ po Polsce

Rocznie odwiedza około 100 warsztatów lakierniczych, pokonując niemal 100 tysięcy kilometrów. Po raz pierwszy mobilna lakiernia na kółkach marki Standox wyruszyła w trasę w listopadzie 2007 roku. Po krótkiej przerwie, już w nowym wydaniu wizualnym Standomobil powraca na polskie szosy. Standomobil to samochód, który pełni funkcję centrum szkoleniowego. Na zewnątrz, grafika nawiązuje do Formuły 1, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!