System Mieszalniczy Lakierów w Inter Cars SA

, 4 grudnia 2013, 13:06

Firma Inter Cars poszerzyła ofertę materiałów lakierniczych ProfiRS o żywiczny system mieszalniczy lakierów nawierzchniowych.

System ProfiRS to pełny system lakierów oparty na żywicach stanowiących podstawę wszystkich kolorów, z których otrzymać można kolory metalizowane i perłowe w standardowej wersji bazowej (żywica 0RS-FZ001-X37), kolory typu UNI w wersji bazowej i kolory metalizowane i perłowe w wersji jednowarstwowej 2K (żywica 0RS-FZ003-X10) oraz kolory typu UNI zgodne z dyrektywą unijną VOC420 2004/42/IIb (żywica 0RS-FZ004-X37). Mieszalnik zawiera 68 baz pigmentowych, w tym 21 pigmentów perłowych, 8 pigmentów aluminium, 3 xirallic, 36 pigmentów gładkich. W skład systemu wchodzifunkcjonalne urządzenie kompatybilne z systemem ProfiRS, wyposażone jest 4 półki na puszki 0,5 l i 1 l oraz 2 półki na puszki 3,75 l (miejsce na dodatkowe żywice, podkłady). Każdy mieszalnik posiada wagę elektroniczną pozwalającą z wielką precyzją odmierzać receptury. Całe urządzenie zasilane jest elektrycznie przez napięcie 220 V 50/60 Hz.

Kolejnym elementem składowym systemu jest wzornik kolorystyczny, który posiada 15 000 wzorców polakierowanych zgodnie z technologią naprawczą, czyli oryginalna powłoka lakierowa ProfiRS, pokryta lakierem bezbarwnym, doskonale odzwierciedlająca kolor. Baza kolorów tworzona jest na podstawie wzorców dostarczanych przez producentów pojazdów oraz na podstawie elementów karoserii oryginalnie polakierowanych pojazdów. Fiszki we wzornikach ułożone są chronologicznie wg czasu wprowadzenia koloru. Wzorniki uzupełniane będą o nowe koloru, co najmniej dwa razy w roku. Wzorniki mogą być umieszczone w dwóch walizkach lub w szafce wieszanej na ścianie.

Integralną częścią systemu mieszalniczego ProfiRS jest program do doboru kolorów ProfiRS Manager. Pozwala on na szybkie i łatwe wyszukiwanie zarówno receptur kolorystycznych, jak i danych dotyczących napraw już wykonanych, z użyciem dowolnego parametru wyszukiwania: producent pojazdu, kod czy nazwa koloru, nr zlecenia, nazwa klienta, itd.

  • Tworzenie receptur własnych i serwisowych.
  • Możliwość mieszania jednej receptury w trybie MultiMix, gdzie zużycie mieszanki rozpisuje się na kilka zleceń naprawy.
  • Zdalny dostęp do programu w obrębie tej samej sieci informatycznej i dodawanie / zamykanie zleceń – np. ze stanowiska przyjmującego naprawy (recepcja serwisu).
  • Obsługa programu przez wielu użytkowników, w tym osób z uprawnieniami administratora. Każdy użytkownik może posiadać własny profil uprawnień.
  • Pełna historia wykonanych mieszanek.
  • Obsługa magazynu dla baz pigmentowych oraz produktów dodatkowych wraz z operacjami wspierającymi inwentaryzację.
  • Pełne zestawienia zużyć produktów dla całości historii napraw lub z podziałem na użytkowników, zlecenia czy okresy wykonania.
  • Łatwy dostęp do cen oraz możliwość zmiany cen przez użytkowników administrujących.

 

Dla wszystkich klientów, którzy kupili mieszalniki ProfiRS, zostały przygotowane specjalne szkolenia, które dzielą się na trzy poziomy. Pierwszy to podstawowe szkolenie produktowe. Drugi poziom dotyczy dobarwiania. Jest to nauka pracy z mieszalnikiem, jak należy robić mieszanki i co dodawać, żeby kolor był taki jak powinien. Trzeci natomiast porusza kwestię wad lakierniczych i co należy robić, żeby ich unikać. Wszystkie osoby zainteresowane nowym Systemem Lakierniczym ProfiRS mogą skontaktować się z działem Wyposażenia Warsztatowego Inter Cars.

Dowiedz się więcej

Zimowe płyny i koncentraty bez metanolu od przyszłego roku
Zimowe płyny i koncentraty bez metanolu od przyszłego roku

Począwszy od 4 stycznia 2014 roku wchodzi w życie ustawa mówiąca o zakazie sprzedaży konsumentom substancji i mieszanin zawierających metanol w stężeniu większym niż 3% wagowym. W przypadku oferty Inter Cars SA nowy przepis dotyczy zimowych płynów i koncentratów do spryskiwaczy 4MAX i Active Drive. Będzie drożej… Stosowne regulacje w tym temacie omawia Rozporządzenie Ministra […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!