Marka Standox przyczynia się do renowacji starych Mercedesów

, 18 lipca 2013, 16:09

W mieście Fellbach, niedaleko Stuttgartu działa profesjonalne centrum renowacji zabytkowych pojazdów marki Mercedes-Benz, w którym klasyki odzyskują dawny swój blask. Do ich renowacji stosowane są produkty lakiernicze marki Standox.

W 1883 r. Gottlieb Daimler uzyskał patent na szybkobieżny silnik spalinowy, co później stanowiło podstawę do dalszego rozwoju silników wysokoobrotowych. Dwa lata później, Carl Friedrich Benz zbudował pierwszy “automobil” – trzykołowy pojazd z silnikiem spalinowym i elektrycznym zapłonem. W 1926 r. firmy obydwu pionierów – “Benz & Cie.” oraz “Daimler Motoren Gesellschaft” połączyły się w jedną spółkę “Daimler AG”, która ma na swoim koncie produkcję wielu legendarnych samochodów.

Do tych niezapomnianych aut należą:

  • Mercedes770
  • Mercedes Silver Arrows
  • Mercedes 300 SL “gullwing”
  • Mercedes 600

 

Ośrodek Mercedes-Benz Classic Center w Fellbach powstał z myślą o otoczeniu należytą troską klasyków marek Daimler, Benz, Mercedes i Mercedes-Benz. Centrum nie spełnia jedynie roli muzeum, lecz uchodzi na całym świecie za obowiązkowy przystanek dla właścicieli samochodów zabytkowych, którzy chcą zachować swojego zabytkowego mercedesa w idealnym, oryginalnym stanie. Klienci centrum Mercedes-Benz Classic Center czerpią korzyści z bezpośredniego dostępu do wszystkich, kluczowych zasobów producenta. Obejmują one między innymi obszerne archiwa firmy, ośrodki laboratoryjno-badawcze, know-how zdobyte podczas konstrukcji prototypów oraz nowoczesną technologię. Cel jest jeden: stare pojazdy mają pozostać wiernie oryginałowi.

Warsztat Mercedes-Benz Classic Center restauruje, naprawia oraz serwisuje wszystkie – bez wyjątku – samochody marek Daimler, Benz, Mercedes i Mercedes-Benz sprzedawane od 1886. Renowacja jest wykonywana w oparciu o Przewodnik lakierniczy opracowany w kooperacji z marką Standox.

Wszystkie samochody klasyczne prezentowane w salonie w ośrodku Mercedes-Benz Classic Center zostały poddane szczegółowym testom i analizom. Tyczy się to również zabytkowych kabrioletów, które ośrodek udostępnia do wynajęcia każdego roku od kwietnia do października.

Właściciele samochodów zabytkowych Mercedes-Benz w USA mogą korzystać z tzw. dożywotnej obsługi. W lutym 2006 r. w Irvine, w stanie Kalifornia zostało otwarte pierwsze centrum renowacji aut zabytkowych, które na bieżąco współpracuje z Mercedes-Benz USA.
 

Dowiedz się więcej

Nowoczesne systemy lakiernicze do renowacji oldtimerów
Nowoczesne systemy lakiernicze do renowacji oldtimerów

Stosowanie używanych niegdyś lakierów na bazie rozpuszczalnika jest obecnie w wielu krajach zakazane. Najlepszą ochronę przed korozją oraz idealny wygląd powłoki zapewniają nowoczesne systemy lakiernicze. Propozycje Standox do renowacji oldtimerów Od stycznia 2007 r. wszystkie lakiery renowacyjne w UE muszą być zgodne z dyrektywą o Lotnych Związkach Organicznych (LZO). Prawo dopuszcza wyjątki jedynie w przypadku […]

Nowy kolor Renault Clio – Rouge Flamme
Nowy kolor Renault Clio – Rouge Flamme

Rosso Competizione dla modelu Giulietta marki Alfa Romeo czy ostatnio wprowadzony przez francuski koncern Renault kolor wyrazistej czerwieni Rouge Flamme, opracowany dla Renault Clio IV to coraz popularniejsze ostatnio powłoki 3-warstwowe. Trendy w kolorystyce: powłoki 3-warstwowe Jak zawsze w przypadku wprowadzenia przez producenta samochodów nowego odcienia koloru, lakiernicy są poddawani próbie. Muszą bowiem być gotowi […]

Renowacja oldtimerów – porady Standox
Renowacja oldtimerów – porady Standox

Standox pomaga właścicielom pięknych, starych aut w zachowaniu ich oryginalnego wyglądu przy jednoczesnym nacisku na utrzymanie ich wartości dla kolekcjonerów. Restaurowanie samochodów zabytkowych, oldtimerów oraz youngtimerów jest o wiele bardziej czaso- i pracochłonna w porównaniu ze standardową renowacją współczesnego samochodu. Ponadto, dokonanie profesjonalnej renowacji auta jest niemożliwe bez posiadania specjalistycznego know-how, doświadczenia i zastosowania odpowiedniej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!