Zgłoś udział w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

, 24 stycznia 2017, 15:16

Trwają zapisy do VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl w kategoriach Młody Mechanik i Mechanik Zawodowy.

Nowością tegorocznej edycji Mistrzostw jest poświęcenie większej uwagi diagnostyce i serwisowaniu pojazdów ciężarowych, co będzie widoczne szczególnie w kategorii dla zawodowców. Do rywalizacji w Mistrzostwach staną również uczniowie. Każdego roku w kategorii Młody Mechanik startuje aż kilkaset drużyn. Zwycięzców konkursu poznamy w kwietniu podczas targów Poznań Motor Show 2017.

Największą zmianą jest rozszerzenie liczby pytań i konkurencji praktycznych – przygotowanych przez ekspertów Akademii Praktycznych Umiejętności – poświęconych serwisowaniu pojazdów ciężarowych. Jak podkreśla Adrian Dekowski, Prezes Fundacji Cooperatio, w kategorii Mechanik Zawodowy do rywalizacji staną zarówno mechanicy aut osobowych jak i specjaliści od napraw ciężkiego sprzętu.

Druga kategoria Mistrzostw to Młody Mechanik. Do finału na targach Poznań Motor Show awansuje 30 drużyn wyłonionych podczas internetowego sprawdzianu wiedzy o motoryzacji Mobil Delvac 1.

Plakat_-_Ogolnopolskie_Mistrzostwa_Mechanikow_Mlody_Mech

Mistrzostwa są organizowane pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1. Jest on wieloletnim partnerem merytorycznym Mistrzostw oraz inicjatorem powołania kategorii Młody Mechanik. Organizatorem konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i promujących rozwój edukacji technicznej . Ten aspekt również pojawi się podczas eliminacji i finału tegorocznej edycji konkursu. Więcej informacji oraz Regulamin Mistrzostw na stronie internetowej: www.mistrzostwamechanikow.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!