Menu

Hengst

Konkurs Hengst – wyniki

Przedstawiamy wyniki konkursu zorganizowanego wraz z marką Hengst. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

O motoryzacji bez cenzury – piętnasty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Tym razem redaktorzy portalu Warsztatowiec.info, należącego do Grupy Medialnej MotoFocus, w swoim podcaście zajęli się tematyką samochodów stojących lub mało jeżdżących. Jakie procesy zachodzą w takich pojazdach? Tego można dowiedzieć się, słuchając materiału. Kolejnym tematem poruszonym w podcaście jest poszukiwany na rynku pracy zawód mechatronika.

Hengst przejmuje biuro sprzedaży w Warszawie

Dnia 1 stycznia 2023 roku Hengst SE przejął biuro INEX Consulting w Warszawie wraz z jego pracownikami. Obie firmy współpracowały przez ponad 25 lat, a właściciel Inexu, Sławomir Góralewski i jego zespół, są w dużej mierze odpowiedzialni za rozwój marki Hengst na polskim niezależnym rynku części zamiennych.

Konkurs Hengst Filtration – wyniki

Jesień to idealny moment na serwis samochodu po wakacyjnych wojażach. Dużo się mówi i pisze o wymianie oleju wraz z filtrem, czy wymianie filtra kabinowego. Czy wiesz, że równie kluczowa może okazać się wymiana filtra paliwowego?

Blue.ion – innowacja zaprezentowana we Frankfurcie

W dniach 13-17 września firma Hengst Filtration brała udział w targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem. Stoisko specjalisty z dziedziny filtracji opatrzone było znanym już hasłem The SMART Alternative., które od lat wyznacza kierunek inżynierom projektującym nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z zakresu filtracji w pojazdach i silnikach.

Hengst Filter zmienia nazwę i logo

Specjalizująca się w dziedzinie filtracji firma z siedzibą w Munster – Hengst SE – przez lata, w zależności od oferowanego produktu lub usługi, prezentowała swoją działalność pod nazwami Hengst Automotive, Hengst Filtration lub jako znana na niezależnym rynku części zamiennych marka Hengst Filter. W czerwcu 2022 firma ogłosiła konsolidację komunikacji wizualnej pod jednym wspólnym logo […]

Konkurs Hengst Filter – wyniki

Znamy już nazwiska zwycięzców konkursu, którego patronem była firma Hengst Filter.

Rozwiązania filtracyjne dla ogniw paliwowych: filtry katodowe, wymienniki jonowe i separatory wody

Firma Hengst rozwija linię produktów do przyjaznych dla środowiska koncepcyjnych napędów przyszłości. W dniach 14-15 września 2021 roku na konferencji f-cell w Stuttgarcie Hengst po raz pierwszy zaprezentował rozwiązania filtracyjne dla ogniw paliwowych.

Hengst to producent systemów filtracyjnych dla branży motoryzacyjnej. Firma istnieje od 1958 r. i ma swoją siedzibę w miejscowości Münster w Niemczech. Hengst produkuje układy filtracji oleju, paliwa i powietrza na pierwszy montaż dla producentów samochodów, jak i asortyment filtracyjny na rynek wtórny. Filtry marki Hengst zbierają dobre opinie użytkowników, a katalog zapewnia szerokie pokrycie rynku. W 2022 r. firma Hengst powołała do życia markę Hengst Filtration, która konsoliduje jej działalność na rynku automotive. Hengst Filter pozostał nazwą produktów sprzedawanych w charakterystycznych żółto-granatowych opakowaniach na niezależnym rynku części zamiennych. Więcej informacji na temat firmy Hengst oraz jej filtrów można znaleźć w powyższych artykułach.