Menu

Filtry

Prawidłowy montaż oringów na filtrze oleju [Film]

Podczas wymiany filtra oleju należy zwrócić uwagę na prawidłowy montaż oringów. Firma Mahle przygotowała instruktaż na przykładzie filtra oleju OX 1141D, który jest dostarczany w zestawie ze wszystkimi niezbędnymi pierścieniami uszczelniającymi. Jeśli jednak nie zostaną one zamontowane we właściwej pozycji, może to doprowadzić do nieprawidłowego smarowania i poważnego uszkodzenia silnika.

Rozwiązania Blue Print: filtr powietrza w samochodach z silnikami 1.4 HDI i 1.6 HDI

Silniki diesla o pojemności 1.4 oraz 1.6 w samochodach takich marek jak Citroën, DS, Fiat, Mitsubishi, Peugeot i Toyota znane są pod następującymi oznaczeniami HDI, D4d, JTD oraz DiD. Filtry powietrza do samochodów z powyższymi silnikami charakteryzują się nietypową budową. Specjaliści Blue Print radzą jak prawidłowo zainstalować ten filtr.

Wiosenny serwis klimatyzacji – jakich błędów unikać?

Jak powinien wyglądać fachowy serwis klimatyzacji, ile powinien trwać i co należy zrobić w czasie takiej usługi wyjaśniają mechanicy z sieci warsztatów – ProfiAuto Serwis.

Filtry UFI trafią na pierwszy montaż do najpopularniejszego SUVa

Według danych opublikowanych przez JATO Dynamics, firmę specjalizującą się w badaniach biznesowych sektora motoryzacyjnego, w ubiegłym roku na starym kontynencie zarejestrowano 150 803 egzemplarzy tego SUVa. Jego producent nawiązał współpracę z firmą UFI.

Najciekawsze fakty z historii klimatyzacji – co sprawia, że klima dobrze chłodzi

Próby efektywnego chłodzenia wnętrza pojazdów są podejmowane właściwie od pojawienia się pierwszych samochodów osobowych. Przez lata sprawdzono wiele rozwiązań, które doprowadziły do powstania systemów klimatyzacji stosowanych obecnie. PZL Sędziszów zdecydował się zebrać najciekawsze fakty z historii klimatyzacji oraz podpowiedzieć jak zadbać o nią, aby osiągnąć możliwie najlepszą jakość chłodzenia.

Ile wydasz na serwis sprowadzonego auta?

Według statystyk, typowy samochód używany sprowadzany do Polski ma niespełna 13 lat i należy do klasy średniej lub kompaktowej. PZL Sędziszów podpowiada jakie czynności obsługowe należy wykonać po zakupie takiego pojazdu i przewiduje szacunkowe koszty.

Nowe filtry kabinowe włoskiego producenta UFI Filters

UFI Filters zaprezentowało nowości w wiosennej ofercie filtrów pyłkowych. Wiosna jest dobrą porą, aby wymienić kabinowy filtr powietrza w samochodzie.

Wraz z rozwojem motoryzacji, filtry zaczęły pełnić coraz ważniejszą rolę w samochodach. Są one niezbędnym elementem pojazdów z silnikami spalinowymi, dla których poprawnej pracy potrzebne są filtr oleju, filtr paliwa i filtr powietrza dolotowego. Współczesne samochody nie mogą obyć się także bez filtra kabinowego, odpowiedzialnego za jakość powietrza dostarczanego przez nawiewy do kabiny pojazdu. Samochody zasilane silnikami spalinowymi (zwłaszcza wysokoprężnymi) często wyposażone są również w filtr cząstek stałych, odpowiedzialny za separację cząstek sadzy. Więcej informacji o wszelkich filtrach stosowanych w samochodach można znaleźć w artykułach z tej kategorii.