Menu

ELRING

Uszczelka pod głowicą. Jakie czynniki wpływają na jej awarię? Co zrobić, aby się jej ustrzec?

„Uszczelka pod głowicą” – hasło, którego nie chce usłyszeć żaden klient warsztatu. Wokół tej uszczelki narosła niezliczona liczba mitów. Czy faktycznie jest się czego bać? Jakie są powody awarii uszczelki pod głowicą? Jakie kroki powinno się podjąć, aby zapobiec kosztownym naprawom?

MotoFocus TV: Czy producenci części silnikowych boją się elektromobilności?

Gościem kolejnego odcinka programu MotoFocus TV był Korneliusz Kąkol z firmy ElringKlinger AG, znanej głównie z produkcji uszczelek silnikowych. Czy decyzja o zakazie produkcji samochodów z silnikami spalinowymi zwiastuje rychły kres takich przedsiębiorstw? A może istnieją sposoby na to, by nadal prowadziły one prężną działalność? Odpowiedzi w poniższym filmie. 

Montaż uszczelki Metaloseal w kolektorze wydechowym [FILM]

Jak powinna przebiegać prawidłowa wymiana metalowej uszczelki kolektora wydechowego? Proces ten prezentują specjaliści techniczni z firmy Elring w materiale wideo.

Weryfikacja płaszczyzny bloku silnika [FILM]

Firma Elring przygotowała film instruktażowy, w którym zaprezentowano krok po kroku proces sprawdzania płaszczyzny bloku silnika w kilku etapach.

Montaż głowicy cylindrów [FILM]

W kolejnym filmie instruktażowym, przygotowanym przez firmę Elring zaprezentowano montaż głowicy cylindrów z wykorzystaniem płynnej masy uszczelniającej.

Demontaż silnika 1.6 DCi i sprawdzenie głowicy cylindrów [FILM]

W kolejnym filmie instruktażowym, przygotowanym przez firmę Elring zaprezentowano demontaż elementów silnika diesla 1.6 DCi produkcji Renault, montowanego także w samochodach marki Mercedes-Benz.

Jak montować pierścień uszczelniający wału z PTFE. [FILM]

Elring przygotował film instruktażowy, w którym zaprezentowano krok po kroku proces montażu pierścieni uszczelniających wału, wykonanych z PTFE (teflon).

Niemiecka firma Elring (ElringKlinger) to specjalista w branży uszczelnień. Firma produkuje uszczelki do zastosowań motoryzacyjnych od wielu lat, przez co zapracowała na swoją dobrą opinię. Katalog uszczelnień Elring cieszy się dużym powodzeniem wśród mechaników. Poza uszczelkami i uszczelnieniami, uzupełnieniem oferty Elring są rozwiązania dotyczące ochrony termicznej, osłon
akustycznych oraz produkty z wysokowydajnego tworzywa sztucznego PTFE – skierowane również do sektora spoza branży motoryzacyjnej. Elring sprzedaje swoje produkty w ponad 140 krajach świata. Dostarcza także wiele produktów na pierwszy montaż (OE). Historia firmy sięga roku 1879. Więcej informacji na temat firmy Elring i jej oferty można znaleźć w artykułach z tej kategorii.