Menu

DENSO

DENSO poszerzyło swoją ofertę o 33 modele tylnych wycieraczek samochodowych

W ofercie producenta części zamiennych DENSO Aftermarket pojawiły się 33 nowe modele wycieraczek tylnej szyby w samochodach osobowych. Po światowych drogach porusza się łącznie 100 000 000 pojazdów do których te wycieraczki pasują.

Marnowanie prądu podczas jazdy elektrykiem – sposoby na ograniczenie utraty energii

Samochody elektryczne magazynują w akumulatorach prąd stały (DC), natomiast silnik elektryczny wymaga do pracy prądu zmiennego (AC). Dlatego pojazdy EV, a także auta hybrydowe, wymagają inwerterów elektrycznych. Inwerter, zwany też falownikiem, przekształca prąd stały w prąd zmienny, dzięki czemu elektryk jedzie. Inwerter jest jednak podzespołem, który przyczynia się do strat energii. W konsekwencji auto ma […]

Duże rozszerzenie termiki od DENSO

DENSO Aftermarket rozszerzyło program części do układów termicznych o 140 nowych numerów katalogowych, które mają łącznie 3436 zastosowań i zastępują 238 numerów części OE.

DENSO rozszerza ofertę części do silników Diesla

DENSO rozszerzyło program komponentów do silników Diesla o 14 nowych numerów części.

DENSO z nagrodą IEEE Corporate Innovation Award

Korporacja DENSO otrzymała nagrodę IEEE Corporate Innovation Award za opracowanie kodu QR i rozpowszechnianie jego globalnego zastosowania. IEEE – The Institute of Electrical and Electronics Engineers, Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników – jest największym międzynarodowym stowarzyszeniem inżynierii elektrycznej i elektronicznej, zrzeszającym ponad 400 000 członków w ponad 160 krajach.

Usterki sprzęgła zrywalnego w kompresorach klimatyzacji

Ponieważ problemy z układem klimatyzacji mogą mieć bezpośredni wpływ na sprężarkę klimatyzacji, a w rezultacie na inne komponenty układu klimatyzacji, specjaliści DENSO Aftermarket opracowali poniższy przewodnik techniczny, aby ułatwić mechanikom prawidłowe zdiagnozowanie usterki.

DENSO ulepszyło przednią kamerę montowaną w autach Subaru

DENSO rozszerzyło kąt wykrywania swojego czujnika wizyjnego, zwiększając jego zdolność rozpoznawania pieszych i rowerzystów wokół pojazdu, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach. Czujnik jest montowany w kilku wersjach nowego SUBARU Legacy Outback na rynku północnoamerykańskim oraz w nowym SUBARU Crosstrek produkowanym na rynek japoński.

DENSO opracowało zintegrowany rozrusznik-alternator (ISG)

Opracowany przez DENSO zintegrowany rozrusznik-alternator wytwarza energię elektryczną za pomocą silnika, a zastosowana w nim zastrzeżona technologia nawijania cewek zwiększa wydajność i zmniejsza zużycie paliwa.

DENSO wprowadziło nowe sondy lambda

DENSO rozszerzyło ofertę sond lambda o 7 nowych numerów części. Nowe czujniki mają 92 dodatkowe zastosowania w około 2,2 mln pojazdów i zastępują 55 numerów części OE. Wprowadzone do oferty sondy lambda mają zastosowanie w pojazdach marek Lexus, Mazda, Mitsubishi i Toyota.

Konferencja NexusAuto 2022 już za nami. Odbyła się w Mrągowie.

W dniach 9-10 września w Hotelu Mrągowo Resort & Spa odbyło się spotkanie, w którym wzięła udział zdecydowana większość Szefowych i Szefów warsztatów sieci NexusAuto w Polsce, osoby reprezentujące wszystkich dystrybutorów, komplet 17 dostawców wspierających program, a także liczni przedstawiciele największych światowych producentów części samochodowych i wyposażenia warsztatów.

DENSO to japoński koncern motoryzacyjny, wytwarzający części samochodowe. Jego historia jest ściśle związana z marką Toyota, dla której przedsiębiorstwo wytwarzało części elektryczne od czasów jeszcze przedwojennych. W latach późniejszych, DENSO rozpoczęło produkcję także innego rodzaju części, dla innych producentów samochodów oraz na rynek wtórny. Obecnie specjalizuje się głównie w układach chłodzenia i klimatyzacji, układach kontroli przeniesienia napędu, częściach elektrycznych i elektronicznych i silnikach elektrycznych. W Polsce szczególnie popularne są świece zapłonowe DENSO (np. k20tt), świece żarowe, alternatory czy wycieraczki, które zbierają dobre opinie. Katalog części DENSO jest dostępny u dystrybutorów firmy. Więcej informacji na temat oferty DENSO można znaleźć w powyższych artykułach.