Menu

Części używane

Akumulator litowo-jonowy nie taki oczywisty

Akumulatory litowo-jonowe już dziś są często spotykane jako zamienniki do samochodów i motocykli. Ich zaletą jest fakt, że można je zamontować w dowolnej pozycji oraz że ich masa jest znacząco niższa od odpowiedników kwasowo-ołowiowych. Problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy zachodzi konieczność naładowania takiego akumulatora.

Inter Cars z nowym systemem handlu B2B – celem poszerzenie oferty o części używane, OEM i inne

Inter Cars przygotowuje się do uruchomienia w Polsce nowej platformy sprzedażowej typu Marketplace. Póki co, projekt bazujący na nowej koncepcji został uruchomiony przez bułgarską i litewską spółkę dystrybutora. W kolejce czekają cztery nowe rynki. Najciekawszym elementem oferty nowej platformy będzie obecność na niej części używanych.

Części używane z gwarancją „rozruchową” – czy warto je kupować?

Właściciel pojazdu podczas naprawy boryka się często z dylematem „część nowa czy używana”. Wybór ciężki, bo powiązany ze sporym nakładem finansowym. Niemniej rolą mechanika jest zawsze doradzanie opcji jak najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej.

W motoryzacyjnym labiryncie, czyli skąd pochodzą części do naszych samochodów?

Dla wielu osób jeżdżących na co dzień samochodami wiedza o tym jak to jest, że ich samochód zapewnia im bezpieczeństwo i komfort kończy się na wlewie do baku i być może doborze opon. Na pytanie o markę Bosch odpowiedzą najczęściej, że to producent sprzętu gospodarstwa domowego. Delphi? Niektórym kojarzy się z językiem programowania. WP? Odpowiedzą, […]

Widzieć las, nie tylko drzewa

Zmiany w regulacjach prawnych dotyczących motoryzacji są potrzebne. Tyle tylko, że muszą być sensowne i kompleksowe, a do tego niezbędny jest namysł i całościowe spojrzenie na ten sektor gospodarki – zauważa Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych – SDCM.

Opony całoroczne zdaniem Continental – wywiad

Opony całoroczne sprzedają się jak świeże bułeczki. W ubiegłym roku na polskim rynku zanotowano prawie 50% dynamikę sprzedaży tego typu ogumienia. O tym, co sądzą na temat tego fenomenu przedstawiciele jednego z wiodących producentów opon – firmy Continental, rozmawialiśmy z Łukaszem Kusiakiem, Product Managerem w Continental Opony Polska.

Zostałem przedstawicielem handlowym na jeden dzień

Postanowiłem sprawdzić jak wygląda w praktyce praca przedstawiciela handlowego w hurtowni motoryzacyjnej. Dzięki uprzejmości jednego z dystrybutorów, miałem okazję jeden dzień spędzić razem z doświadczonym handlowcem. Nie sądziłem, że w tym fachu aż tak wielką rolę odgrywa nawiązywanie relacji.

Części używane to ryzyko dla warsztatu

Na najpopularniejszym polskim portalu aukcyjnym wystawionych na sprzedaż jest ponad dziesięć milionów używanych części motoryzacyjnych. Liczba ta dobitnie świadczy o dużym popycie na takie podzespoły. Są jednak sytuacje, w których zdecydowanie nie warto decydować się na wykonywanie napraw w autach klientów stosując części używane.

Używane części samochodowe to nadal ważny element rynku motoryzacyjnego. Często stanowią one jedyną alternatywę naprawczą w przypadku samochodów, do których części zamienne nie są już produkowane. Mają także duży udział w sektorze napraw powypadkowych pojazdów. Warto wiedzieć jednak, że istnieje lista części używanych zakazanych do ponownego montażu. Są to elementy systemów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Obecnie części używane bardzo często stanowią tzw. rdzeń do przeprowadzenia regeneracji części. Profesjonalna regeneracja pozwala na przywrócenie fabrycznych właściwości części z korzyścią dla środowiska naturalnego. Więcej na temat części używanych można przeczytać w artykułach w tej kategorii.