Menu

Części silnikowe

Uszczelka pod głowicą. Jedna część, wiele możliwych awarii. Jakim uszkodzeniom ulegają UPG?

Awaria uszczelki pod głowicą – niezależnie od tego, co ją spowodowało – może być przyczynkiem do wielu poważnych awarii jednostki napędowej. W związku ze złożonością połączenia między blokiem silnika a głowicą uszczelka, która jest tematem poniższego artykułu, może zostać uszkodzona w kilku różnych miejscach. Skutki każdego z nich będą związane z innymi konsekwencjami. Jakie uszkodzenia […]

Konkurs HEPU Germany

Zapraszamy do konkursu zorganizowanego przez MotoFocus wspólnie z HEPU Germany. Odpowiadając na pytanie dotyczące rozrządu, można zdobyć atrakcyjne nagrody.

Prawidłowy montaż oringów na filtrze oleju [Film]

Podczas wymiany filtra oleju należy zwrócić uwagę na prawidłowy montaż oringów. Firma Mahle przygotowała instruktaż na przykładzie filtra oleju OX 1141D, który jest dostarczany w zestawie ze wszystkimi niezbędnymi pierścieniami uszczelniającymi. Jeśli jednak nie zostaną one zamontowane we właściwej pozycji, może to doprowadzić do nieprawidłowego smarowania i poważnego uszkodzenia silnika.

Awarie silnika 1.2 PureTech – co powoduje problemy z tą jednostką?

Silnik 1.2 PureTech koncernu PSA w momencie premiery zapowiadał się bardzo dobrze. W 2016 roku, w kategorii pojemności od 1.0 do 1.4 litra, zajął pierwsze miejsce w plebiscycie na silnik roku. Jednostka zebrała bardzo dobre oceny za swoje parametry pracy, oferując wysoki moment już przy niskich obrotach. Z czasem okazało się jednak, że zastosowane w […]

Uszczelka pod głowicą. Jakie czynniki wpływają na jej awarię? Co zrobić, aby się jej ustrzec?

„Uszczelka pod głowicą” – hasło, którego nie chce usłyszeć żaden klient warsztatu. Wokół tej uszczelki narosła niezliczona liczba mitów. Czy faktycznie jest się czego bać? Jakie są powody awarii uszczelki pod głowicą? Jakie kroki powinno się podjąć, aby zapobiec kosztownym naprawom?

NRF dodaje do swojej oferty przewody powietrza doładowującego

Węże powietrza znajdujące się pomiędzy turbosprężarką a kolektorem dolotowym z biegiem lat zaczynają pękać lub się przecierać. Uszkodzona rura powietrza może powodować ubytki ciśnienia doładowanie co skutkuje spadkiem mocy. NRF wprowadza do swojej oferty 282 takie przewody.

Nowe zawory EGR BorgWarner w ofercie BSL

BorgWarner rozszerza portfolio EGR o 17 nowych modeli zaworów recyrkulacji spalin. Produkty te obejmują szeroki zakres zastosowań w pojazdach osobowych. Zawory można znaleźć w ofercie BSL – oficjalnego dystrybutora produktów BorgWarner.

Czym objawia się uszkodzone koło pasowe?

Producent kół pasowych, a także m.in. poduszek silnika czy uszczelniaczy – Corteco, przygotował kilka przydatnych wskazówek dotyczących pracy i montażu koła pasowego. Poradnik przedstawia rodzaje kół pasowych oraz opisuje jakie są objawy nieprawidłowej pracy tych podzespołów.

Co łączy drzewa i automaty? Olej w komputerze automatycznej skrzyni biegów Mercedes 5G-Tronic.

Olej hydrauliczny w komputerze automatycznej skrzyni biegów zdecydowanie nie jest pożądanym zjawiskiem. Mercedesy wyprodukowane od drugiej połowy lat 90. aż do początków drugiej dekady XXI w. były w znakomitej większości wyposażane w automatyczną 5-biegową skrzynię biegów 5G-Tronic 722.6. Część z nich posiada tak kuriozalną usterkę, że niektórzy podejrzewają celowość takiego stanu rzeczy.

Bez względu na to, czy mówimy o samochodzie spalinowym czy elektrycznym, silnik jest jego najważniejszym podzespołem, umożliwiającym poruszanie się i funkcjonowanie układów współpracujących. Części silnikowe takie jak cylindry, tłoki, zawory, pierścienie czy uszczelnienia to niezwykle często poszukiwane podzespoły na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Na szczęście oferta części silnikowych jest szeroka, gdyż są one dostarczane przez wielu producentów. Dobór odpowiednich elementów oraz zapoznanie się z ich ofertą i jakością ułatwią powyższe artykuły. Można wśród nich znaleźć także porady techniczne, dotyczące napraw.