Usterka wspomagania kierownicy w Citroenach C8 i Jumpy oraz Peugeotach 807 i Expert

25 sierpnia 2011, 14:21

Prawie 600 Citroenów C8 i Jumpy oraz Peugeotów 807 i Expert w Polsce może być niebezpiecznych: w przypadku długotrwałego kontaktu przewodu zasilającego blok wspomagania układu kierowniczego z elementami sąsiednimi, może dojść w nich do zakłócenia funkcjonowania wspomagania kierownicy.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 207 samochodów marki Citroen oraz 373 marki Peugeot, wyprodukowanych w latach 2010 oraz 2011 (numery VIN w załącznikach).

Właściciele wadliwych aut są powiadamiani o problemie listownie i zapraszani do punktów serwisowych, gdzie usuwana jest opisana usterka (w przypadku stwierdzenia jej).

 

Opublikowane przez: Redakcja
źródło: UOKiK, 17.08.2011

Dowiedz się więcej

Ponad 40 000 wadliwych Opli
Ponad 40 000 wadliwych Opli

Serwisy Opla będą miały dużo pracy. Ponad 40 000 pojazdów tej marki odwiedzi ASO w celu sprawdzenia i ewentualnej naprawy jednej z wymienionych usterek: – wadliwe działanie klaksonu, usterka występująca w 39 950 samochodach Astra H i Zafira B, wyprodukowanych w Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Polsce (numery VIN), – pogorszone osiągi i hałasujący silnik, w najgorszym […]

Samochody z duszą?
Samochody z duszą?

Ponad 260 samochodów Honda CR-Z w Polsce jest objętych kampanią serwisową, związaną z ryzykiem samoczynnego ruszenia pojazdu. Wskutek błędu oprogramowania w module sterującym silnika IMA, auto może niekontrolowanie ruszyć do przodu lub do tyłu, już po zgaśnięciu silnika. Może to wystąpić wskutek zdławienia silnika. Błąd oprogramowania może powodować ruch obrotowy silnika w takich okolicznościach, jak: […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!