Menu

Continental

Wszystkie opony Continental przystosowane do elektryków

Wszystkie nowe opony osobowe marki Continental wprowadzane na rynek w Europie posiadają teraz nowe oznaczenie na ścianie bocznej: logotyp „EV-Compatible”. Podkreśla to strategię produktową producenta opon premium opracowaną pod kątem pojazdów elektrycznych – każda opona z obecnej oferty Continental spełnia wymagania samochodów z tego typu napędem. Ogumienie zmniejsza również zużycie paliwa przez pojazdy spalinowe.

Continental prezentuje wyniki sprzedaży i nową oponę letnią

Marka Continental ujawniła garść informacji na temat działalności producenta opon. Została zaprezentowana nowa opona Continental PremiumContact 7, wyniki sprzedaży opon w 2022 roku, a także sposoby marki na zwiększenie udziału ekologii w procesie produkcyjnym.

Wyświetlacz z funkcją identyfikacji kierowcy – nowość od Continental i trinamiX

Continental i trinamiX prezentują światową innowację: wyświetlacz z funkcją identyfikacji kierowcy, ze zintegrowaną kamerą do biometrycznego rozpoznawania osoby siedzącej za kierownicą. Nowe rozwiązanie zostało docenione nagrodą za innowacyjność na targach CES 2023 w Las Vegas, w kategorii „Vehicle Tech & Advanced Mobility” („technologia pojazdowa i zaawansowana mobilność”).

Continental poszukuje ekologicznych materiałów do produkcji opon

Opony samochodowe są okrągłe, czarne i wykonane z gumy. Wystarczy jednak przyjrzeć im się bliżej, aby zobaczyć, że konstrukcja ogumienia i interakcja różnych materiałów, z których są wykonane, to rzecz złożona. Specjaliści od materiałów i inżynierowie z firmy Continental wprowadzają na tym polu cichą rewolucję – najpóźniej do 2050 roku wszystkie opony mają być wykonane […]

Nowa opona Continental PremiumContact 7 jest już dostępna

Continental zaprezentował PremiumContact 7 – siódmą generację opony klasy premium. Tworząc nową oponę letnią, konstruktorzy skupili się szczególnie na najważniejszym wymogu klientów, jakim jest bezpieczeństwo. Opony są już dostępne u dystrybutorów marki.

Continental producentem opon na pierwszy montaż do BMW X1

Atesty wyposażenia OEM BMW dla opon EcoContact 6 Q w rozmiarach 18, 19 i 20 cali​ BMW stawia na opony o wyjątkowo niskim oporze toczenia i poziomie hałasu. Opona zimowa WinterContact TS 860 S zatwierdzona jako wyposażenie dodatkowe Continental otrzymał homologację oryginalnego wyposażenia nowego kompaktowego SUV-a BMW X1 i dostarcza producentowi premium z Monachium opony […]

Ta marka opon sprzedaje się w Polsce najlepiej wg danych ALZURA Tyre

Sezon na zakupy opon zimowych trwa w najlepsze. ALZURA Tyre24 przeanalizowała zakupy na platformie B2B, gdzie brane były pod uwagę zachowania zamawiających opony zimowe w okresie od 1 września do 15 listopada 2022 roku. Według wyników badań w Polsce najchętniej wybierano takie marki jak Bridgestone, Pirelli i Continental. 

Czy opony o niskim oporze toczenia faktycznie zużywają mniej paliwa?

Serwis internetowy Tyre Reviews zbadał zależność między zużyciem paliwa a typami opon. Wyniki można obejrzeć w poniższym nagraniu YouTube autorstwa Jonathana Bensona.

Czy opona o niskim oporze toczenia może mieć dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni?

Na całym świecie ceny paliwa nieco spadły, ale tankowanie nadal jest bardzo drogie. Obniżanie zużycie paliwa jest stałym tematem. Jonathan Benson z Type Reviews zaprezentował niedawno bardzo ciekawe, a zarazem nieco niepokojące spostrzeżenie dotyczące opon.

Continental to niemiecki koncern motoryzacyjny z historią sięgającą roku 1871. Firma słynie głównie z produkcji opon do samochodów osobowych, ciężarowych i użytkowych, ale w swoim portfolio ma także wiele innych produktów, w tym innowacyjne systemy elektroniczne, układy napędowe czy elementy wnętrza pojazdów konstruowane na potrzeby producentów samochodów. Szerokie portfolio produktów Continental jest dostępne także na rynku wtórnym części zamiennych. Firma zatrudnia ponad 200 tysięcy osób w ponad 50 krajach świata. Continental posiada silną pozycję na rynku opon klasy premium, jednak posiada także kilka marek własnych ogumienia, reprezentujących klasę średnią i budżetową. Więcej informacji na temat firmy Continental i jej produktów można znaleźć w powyższych artykułach.